close
تبلیغات در اینترنت
خوانش ها
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
دانلود نمایشنامه خوانی صوتی

دانلود نمایشنامه خوانی صوتی

مشــاهده کامل خبر
نمایشنامه مرگ و دوشیزه در آموزشگاه تئاتر آرام خوانش و نقد شد.

نمایشنامه مرگ و دوشیزه در آموزشگاه تئاتر آرام خوانش و نقد شد.

 
نمایشنامه مرگ و دوشیزه نوشته آریل دورفمان به کارگردانی آرزو عبدالهی به تهیه کنندگی امیر کریمی، سه شنبه شب در شهرکرد بازخوانی شد.
در این بازخوانی که در آموزشگاه تخصصی تئاتر آرام شهرکرد برگزار شد ، ' اصغر اشراقی دهکردی ، 'سارا اسماعیلی' و 'محمد حیدری ' نقش خوانی کردند.   
 نمایشنامه مرگ و دوشیزه ،روایت یک خانواده انقلاب شلیایی است که قصد دارند در مواجه با یکی از عوامل سابق ضد انقلابی شیلی رفتارهای متفاوتی داشته باشند.
کارگردان این نمایشنامه گفت:' آریل دورفمان ' نویسنده اثر ، یکی از نویسندگان برتر جهان است که اصالتی آرژانتینی دارد اما به شیلی مهاجرت می کند و در آنجا با دیکتاتور 'پینوشه ' مواجه می شود.
'آرزو عبداللهی 'افزود:این نمایشنامه نگاهی جهان شمولی به مساله رفتارهای اجتماعی انسانها در طول تاریخ با یکدیگر دارد.
یکی از استادان دانشگاه و مترجم کتاب های نمایشنامه های آلمانی در نشست نقد اثر گفت:برای فهم بهتر از این نمایشنامه باید تاریخ انقلاب شیلی را به صورت کامل مرور کرد،چرا که این اثر تحت تاثیر مولفه های سیاسی انقلاب شیلی قرار دارد.
'کمال الدین شفیعی ' افزود:برای شناخت درام این اثر باید نمادهای آن را واکاوی کرد ،چرا که در این اثر افراد،تیپ می باشند و شخصیت نیستند و حتی فرد روشنفکر نیز دچار تزلزل است .
مسوول هنرهای نمایشی حوزه هنری و از پیشکسوتان تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت:این اثر یادآور ملودرام های جنایی و پلیس می باشد که زن در این اثر به دنبال عبور از عقده های درونی و سرگذشت تلخ خویش است.
' محمدرضا سمیع ' افزود:متاسفانه سریال 'روز بر می آید ' که در تلویزیون ایران پخش شد ،کپی برداری از این نمایشنامه است و کارگردان ایرانی هیچ اسمی از این اثر در تیتراژ سریال خود ، نیاورده است.
یکی دیگر از پیشکسوتان تئاتر چهارمحال و بختیاری گفت: خوانش های خوبی در این تئاتر از سوی جوانان شهرکردی صورت گرفت.
'بهروز زمانی دهکردی ' افزود:این اثر نمی تواند به عنوان یک شاهکار قلمداد شود ،چرا که نگارش آن به گونه ای است که یکی از نویسندگان چهارمحال و بختیاری نیز گفت:در این اثر زن دارای یک بیماری روانی ' هستریک ' است و باید نگاهی روانشناسانه به این اثر کرد.
'شمس الدین آل معصوم ' افزود:با توجه به این که این سه نفر در طول نمایشنامه دچار تغییر شخصیتی می شوند،باید آنها را شخصیت قلمداد کرد،اما شخصیت آن به گونه ای است که نماینده یک تیپ اجتماعی می باشند.
به گزارش روابط عمومی تئاتر آرام ،دوره جدید همایش نمایشنامه خوانی چهارمحال و بختیاری روزهای سه شنبه به صورت نقد متنی و روزهای شنبه به صورت خوانشی ،در آموزشگاه تئاتر آرام برگزار می شود.
در نشست این نمایشنامه خوانی برتر جهان،جمعی از هنرمندان رشته تاتر و سینمای چهارمحال و بختیاری حضور داشتند.
مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه