close
تبلیغات در اینترنت
فجر
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
پایان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر

پایان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر

به گزارش هنرآنلاین، سعید اسدی دبیر این دوره از جشنواره به عنوان نخستین سخنران این برنامه، با ابراز خرسندی از رشد کیفی آثاری شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره گفت: سال گذشته تمام ایامی که دبیرخانه در حال تدارک برگزاری جشنواره بود، همه همکارانم شرایطی فراهم کردند تا آثار مورد قبولی به بخش‌های مختلف این جشنواره راه یابد و خوشبختانه آثاری که در بخش‌های گوناگون اجرا شدند، نشان می‌دهد امسال، فضای خوبی برای گفتگو، نقد و اظهار نظر میان خانواده هنرمندان تئاتر فراهم شده است. این اتفاق باشکوه امسال سی و پنجمین دوره خود را سپری کرد و حتما فرصتی برای تبادل اندیشه و تجربه در تئاتر ایران بوده است.

وی با بیان اینکه پذیرای همه نقدها بودیم، از توجه به مسایل اجتماعی به‌عنوان یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره یاد کرد و توضیح داد: این دوره از جشنواره بر اساس یک برجسته‌سازی موضوعی به دو مساله توجه داشت؛ نخست، حمایت از پویش ملی "من صدای آب هستم" و دیگری بحث مسئولیت‌پذیری اجتماعی. بر همین اساس، به آثار هنری که در این دو بخش اجرا داشتند، توجه ویژه‌ای داشتیم.

مشــاهده کامل خبر
سهم استان‌ها از ویترین تئاتر ایران

سهم استان‌ها از ویترین تئاتر ایران

به نقل از هنرآنلاین؛ یکی از شاخصه‌های مهم سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر توجه به هنرمندان شهرستانی است؛ همچنین برگزاری جشنواره استانی فجر امسال سرآغاز برگزاری همایشی بود که 60 کارگردان از شهرهای مختلف در آن حضور داشتند. در این همایش 15 اثر نمایشی به جشنواره راه پیدا کرد، ضمن اینکه 14 اثر نمایشی دیگر نیز به بخش فجر استانی راه پیدا کردند تا به صورت مستقل در استان‌های میزبان جشنواره به اجرای عمومی بپردازند. 

استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، یزد، مازندران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به‌عنوان میزبانان جشنواره فجر استانی مشخص شدند تا بخش فجر استانی سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر در بازه زمانی 10 تا 29 دی ماه در این هفت استان برگزار شود و پس از آن  جشنواره در تهران آغاز به کار کند که در این میان از 111 اثر نمایشی ایرانی 49 اثر متعلق به استان‌های کشور است؛ بر این اساس، آثار این دوره از جشنواره پراکندگی حضور استان های مختلف را در این دوره نشان می‌دهد.  

آمارهای این جشنواره نشانگر این موضوع است که 23 استان از 32 استان کشور در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارند.

مشــاهده کامل خبر
راهیابی نمایش: وصدا این همیشه ترسان، به سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

راهیابی نمایش: وصدا این همیشه ترسان، به سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

به گزارش روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دبیرخانه جشنواره ضمن ارج نهادن به تلاش هنرمندان گرانقدر و فعالان تئاتر استان ها در سراسر کشور اعلام کرد: گروه ارزیابی و انتخاب آثار بخش"فجر استانی" متشکل از،حسین پاکدل، نادر برهانی مرند و آرش دادگر، پس از تماشای آثار متقاضی شرکت کننده در این بخش به اتفاق آرا چهارده نمایش را برای حضور در مرحله نهایی بخش "فجر استانی" انتخاب کرد.

مشــاهده کامل خبر
پری صابری:جشنواره فجر تئاتر را زیر ذره‌بین می‌برد

پری صابری:جشنواره فجر تئاتر را زیر ذره‌بین می‌برد

سایت همسفران مهتاب به نقل از هنرآنلاین; صابری در گفت‌و‌گو با خبرنگار هنرآنلاین جشنواره را بستری دانست که رویداد تئاتر را زیر ذره‌بین می‌برد و وجوه آن را به درستی کشف می‌کند. این هنرمند افزود: من از این بابت خوشحالم که با برگزاری جشنواره فجر، تئاتر در جامعه مطرح می‌شود و این موضوع قابل تاملی است که نمی‌توان آن را نادیده انگاشت.

مشــاهده کامل خبر
فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که با همت مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، انجمن هنرهای نمایشی و موسسه بین‌المللی تئاتر برگزار می شود در قالب 13 بخش منتشر شد. 

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که با همت مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، انجمن هنرهای نمایشی و موسسه بین‌المللی تئاتر برگزار می شود در قالب 13 بخش منتشر شد.
به گزارش صحنه، مرور تئاتر ایران، برگزیدگان تئاتر مناطق، جشنواره جشنواره‌ها، چشم‌انداز تئاتر ایران در سال 93، تئاتر نسل نو، تئاتر ملل، بخش رقابتی تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس، مسابقه و نمایشگاه پوستر، چهارمین بازار تئاتر ایران، کارگاه آموزشی و نشست‌های تخصصی بخش‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به شمار می‌روند.
تکمیل فرم تقاضای حضور، مجوز کتبی نویسنده، مترجم یا ناشر، چکیده سوابق هنری متقاضی در قالب صفحه A4، تصویر کارت ملی و یک قطعه عکس متقاضی مدارک عمومی برای بخش های مختلف این جشنواره هستند.
همچنین مدارک اختصاصی بخش مرور تئاتر ایران، چهار نسخه دی وی دی فیلم نمایش، یک نسخه سی دی حاوی عکس های با کیفیت از اجرا و تاییدیه اجرای عمومی با قید تعداد اجرا، سالن اجرا و زمان آن است. علاقه مندان به حضور در بخش برگزیدگان تئاتر مناطق باید یک سی دی حاوی عکس های با کیفیت از اجرا و تاییدیه اجرای عمومی با قید تعداد اجرا و زمان و مکان آن را به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.
ادامه مطلب را بخوانید....

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه