close
تبلیغات در اینترنت
معلولین
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
جشنواره تئاتر معلولین آغاز شد

جشنواره تئاتر معلولین آغاز شد

به نقل از ستاد خبری این جشنواره؛ در ابتدای این نشست اصغر کرمی معاون توانبخشی استان تهران ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جشنواره و همکاری سازمان بهزیستی به شناساندن افراد معلول با استعداد کمک کند.

همچنین محمدحسین همتی دبیر جشنواره در ادامه صحبت‌های کرمی افزود: 10 الی 15 درصد جامعه ما را معلولین تشکیل می دهند، نباید به معلولیت به عنوان ناتوانی نگاه کرد بلکه معلولین استعداد‌های زیادی دارند که برگزاری چنین جشنواره هایی به کشف این استعداد ها کمک می کند در حقیقت تئاتر معلولین همان تئاتر درمانی است و در جامعه ما باید این مساله فرهنگ سازی شود که افراد معلول را به عنوان افرادی قوی نگاه کنند و خود این افراد هم باید این حس توانمند بودن را داشته باشند. تمامی مردم باید بدانند که معلولیت محرومیت نیست. ما امیدواریم که به این هدف دست پیدا کنیم.

پس از صحبت‌های همتی، مژگان عزیزی دبیر اجرایی جشنواره تئاتر از مدیران ارشد سازمان بهزیستی به خاطر حمایت‌ها و کمک‌هایی که به برگزاری این جشنواره کردند تشکر کرد.

او افزود که فراخوان این جشنواره در فروردین 93 اعلام شد و 37 اثر در زمان معین آثار خود را به جشنواره ارائه دادند و بعد از بازخوانی 37 اثر 22 اثر به مرحله بازبینی راه یافتند و در نهایت 11 اثر به بخش نهایی و مسابقه جشنواره راه یافتند. آثاری که در جشنواره حضور پیدا کردند بر طبق آیین نامه جشنواره برای شرکت در جشنواره باید در هر گروه حداقل دو سوم اعضا دارای معلولیت باشند.

او همچنین خاطر نشان کرد که معیارهای بازخوانی و انتخاب آثار بسیار حرفه ای و بر اساس معیار‌های هنری بوده است.

اختتامیه جشنواره روز پنجشنبه 1 آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می شود که در آن به آثار برگزیده و برتر و همچنین به بازیگران زن و مرد و کارگردانان جوایزی اهدا می‌شود و یک نمایش هم از نظر توانبخشی برگزیده می‌شود. لازم به ذکر است که بهزیستی به گروه ها کمک هزینه ای هم برای اجرا در نظر گرفته است.

عزیزی ابراز امیدواری کرد که در سال‌های بعدی تفاهم نامه‌ای بین سازمان و شهرداری و حوزه هنری نوشته شود که سازمان بهزیستی بتواند از امکانات آن‌ها استفاده کند چراکه در این جشنواره علیرغم دستور وزیر محترم ارشاد، حوزه هنری با ما همکاری زیادی نداشت که البته امیدواریم که این مسئله در سال‌های بعد حل شود.

در پایان محمد حسین همتی دبیر جشنواره از مردم خواست که به دیدن آثار جشنواره در فرهنگ سرای بهمن بیایند.

گفتنی است، نخستین جشنواره تئاتر معلولین استان تهران به همت بهزیستی استان تهران از ۲۸ تا ۳۰ مهرماه در فرهنگسرای بهمن در حال برگزاری است و دیدن آثار برای تمام عموم آزاد است.

مشــاهده کامل خبر
پنجمین جشنواره سراسری تئاتر معلولین برگزار می شود

پنجمین جشنواره سراسری تئاتر معلولین برگزار می شود

«زهرا نوع پرست» مدیرکل دفتر امور توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی و دبیر پنجمین جشنواره تئاتر معلولین با اعلام این خبر گفت: پنجمین جشنواره تئاتر معلولین کشور به همت سازمان بهزیستی و با هدف شناسایی و تقویت استعدادها و توانمندی های معلولین، 21 تا 25 دی ماه جاری برگزار می شود.

وی افزود: در این جشنواره دو سالانه؛ 22 گروه برگزیده در جشنواره های تئاتر منطقه ای معلولین از سراسر کشور با یکدیگر رقابت می کنند.

چهارمین دوره کشوری این جشنواره در دی ماه سال 1389 در تهران برگزار شده است.

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه