close
تبلیغات در اینترنت
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد - 12
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید

اجراهای عموم نمایش با زخمی بر شانه هایش آغاز شد،از شنبه 1 آذر ماه 93 یه مدت هفت شب

زمان قطعی اجرای نمایش "با زخمی بر شانه هایش" به نویسندگی مجید کاظم زاده مژدهی و کارگردانی مرضیه اسماعیلی که مقرر بود در 17 آبانماه برگزار شود به یکم آذرماه 93 موکول شد.

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد اعلام کرد این نمایش از 93/09/01 لغایت 93/09/06 به روی صحنه خواهد رفت.

 

محل اجرا تالار امیرکبیر شهرکرد، پلاتوی نمایش خواهد بود.

ساعت اجرا نیز 18 عصر اعلام گردید.

تایم نمایش: 55 دقیقه

ژانر نمایش اجتماعی با نگاه ویژه به معقوله هشت سال دفاع مقدس.

نمایش با زخمی بر شانه هایش در جشنواره منظقه ای یزد حائز رتبه های برتر نمایشنامه نویسی، کارگردانی ، طراحی صحنه و کاندیدای بهترین بازیگری زن شد.

در این نمایش: حسین اصغریان دهکردی، جواد هیاریان دهکردی، سعید امیرخانی و مرضیه اسماعیلی ایفای نقش خواهند کرد، جلال نجفی و مسلم سلیمانیان چالش تری طراحان و اجرای صحنه و عادل محمدیان مسئولیت نور را به عهده دارند، موسیقی و افکت نیز به عهده محمدصادق سجادی است، اکرم صادقی منشی و مدیر صحنه و....

انجمن هنرهای نمایشی حوزه هنری با همیاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ما را در اجرای این نمایش یاری رسان هستند.  

منتظر قدوم سبزتان هستیم 

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

21 آبانماه 1393

مشــاهده کامل خبر
فراخوان نخستین سوگواره نمایشی و آئین‌های مذهبی خمسه

فراخوان نخستین سوگواره نمایشی و آئین‌های مذهبی خمسه

نخستین سوگواره نمایشی و آئین‌های مذهبی خمسه فراخوان داد.

به گزارش سایت ایران تئا‌تر، فرهنگسرای ابن سینا با هدف و رویکرد ارتقاء فرهنگ دینی و تثبیت هنر نمایش در میان شهروندان عزیز تهرانی، نخستین سوگواره نمایش‌های آئینی خمسه به شرح زیر برگزار می‌کند:

مشــاهده کامل خبر
فراخوان ششمین جشنواره سراسری مونولوگ دانشگاه هنر

فراخوان ششمین جشنواره سراسری مونولوگ دانشگاه هنر

فراخوان ششمین جشنواره مونولوگ دانشگاه هنر که به صورت بین دانشگاهی و در سطح کشوری در دهه اول اسفندماه 1393 برگزار می‌شود، منتشر شد.

به گزارش سایت ایران تئاتر، این دوره از جشنواره شامل چهار بخش اصلی است که به جز بخش مونولوگ صحنه که رویکرد و شرایطی تازه یافته است، سه بخش مونولوگ نویسی، بداهه پردازی و پژوهش برای اولین بار در کشور برگزار خواهند شد.

ششمین جشنواره مونولوگ دانشگاه هنر سعی دارد تا با کمک گرفتن از اساتید دانشگاهی در کنار هر گروه به عنوان استاد راهنما و با ارائه پژوهشی توسط گروه‌های شرکت کننده در قالب رویکردی انتخابی و همچنین اتخاذ نمایشنامه‌ای تولیدی، در جهت برطرف کردن نیاز تئاتر دانشگاهی کشور به جنبه‌ علمی-پژوهشی آثار نیز تلاش کند.


مشــاهده کامل خبر
فراخوان جشنواره تئا‌تر ایثار

فراخوان جشنواره تئا‌تر ایثار

 اداره کل امور هنری و نمایشی بنیاد شهید و امورایثارگران با هدف تبیین ارزش‌های والای انسانی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت پنجمین جشنواره سراسری تئا‌تر ایثار را برگزار می‌کند.

به گزارش سایت ایران تئا‌تر، متن این فراخوان به شرح زیر است: 

مشــاهده کامل خبر
جشنواره تئاتر معلولین آغاز شد

جشنواره تئاتر معلولین آغاز شد

به نقل از ستاد خبری این جشنواره؛ در ابتدای این نشست اصغر کرمی معاون توانبخشی استان تهران ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جشنواره و همکاری سازمان بهزیستی به شناساندن افراد معلول با استعداد کمک کند.

همچنین محمدحسین همتی دبیر جشنواره در ادامه صحبت‌های کرمی افزود: 10 الی 15 درصد جامعه ما را معلولین تشکیل می دهند، نباید به معلولیت به عنوان ناتوانی نگاه کرد بلکه معلولین استعداد‌های زیادی دارند که برگزاری چنین جشنواره هایی به کشف این استعداد ها کمک می کند در حقیقت تئاتر معلولین همان تئاتر درمانی است و در جامعه ما باید این مساله فرهنگ سازی شود که افراد معلول را به عنوان افرادی قوی نگاه کنند و خود این افراد هم باید این حس توانمند بودن را داشته باشند. تمامی مردم باید بدانند که معلولیت محرومیت نیست. ما امیدواریم که به این هدف دست پیدا کنیم.

پس از صحبت‌های همتی، مژگان عزیزی دبیر اجرایی جشنواره تئاتر از مدیران ارشد سازمان بهزیستی به خاطر حمایت‌ها و کمک‌هایی که به برگزاری این جشنواره کردند تشکر کرد.

او افزود که فراخوان این جشنواره در فروردین 93 اعلام شد و 37 اثر در زمان معین آثار خود را به جشنواره ارائه دادند و بعد از بازخوانی 37 اثر 22 اثر به مرحله بازبینی راه یافتند و در نهایت 11 اثر به بخش نهایی و مسابقه جشنواره راه یافتند. آثاری که در جشنواره حضور پیدا کردند بر طبق آیین نامه جشنواره برای شرکت در جشنواره باید در هر گروه حداقل دو سوم اعضا دارای معلولیت باشند.

او همچنین خاطر نشان کرد که معیارهای بازخوانی و انتخاب آثار بسیار حرفه ای و بر اساس معیار‌های هنری بوده است.

اختتامیه جشنواره روز پنجشنبه 1 آبان ماه در سالن سوره حوزه هنری برگزار می شود که در آن به آثار برگزیده و برتر و همچنین به بازیگران زن و مرد و کارگردانان جوایزی اهدا می‌شود و یک نمایش هم از نظر توانبخشی برگزیده می‌شود. لازم به ذکر است که بهزیستی به گروه ها کمک هزینه ای هم برای اجرا در نظر گرفته است.

عزیزی ابراز امیدواری کرد که در سال‌های بعدی تفاهم نامه‌ای بین سازمان و شهرداری و حوزه هنری نوشته شود که سازمان بهزیستی بتواند از امکانات آن‌ها استفاده کند چراکه در این جشنواره علیرغم دستور وزیر محترم ارشاد، حوزه هنری با ما همکاری زیادی نداشت که البته امیدواریم که این مسئله در سال‌های بعد حل شود.

در پایان محمد حسین همتی دبیر جشنواره از مردم خواست که به دیدن آثار جشنواره در فرهنگ سرای بهمن بیایند.

گفتنی است، نخستین جشنواره تئاتر معلولین استان تهران به همت بهزیستی استان تهران از ۲۸ تا ۳۰ مهرماه در فرهنگسرای بهمن در حال برگزاری است و دیدن آثار برای تمام عموم آزاد است.

مشــاهده کامل خبر
پایان بیست و سومین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره ماه با درخشش هنرمندان شهرستانی

پایان بیست و سومین جشنواره‌ سراسری تئاتر سوره ماه با درخشش هنرمندان شهرستانی

   به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، تالار اندیشه شامگاه دیشب میزبان گروه‌های شرکت‌کننده‌ی جشنواره بیست و سوم تئاتر سوره ماه بود که پس از هفت روز رقابت نفس‌‌گیر منتظر بودند تا از نتایج آن با خبر شوند.

در ابتدای این مراسم، دکتر رحمت امینی؛ دبیر هنری جشنواره و مدیر مرکزهنرهای نمایشی حوزه هنری؛ در طی سخنان کوتاه گفت: جا دارد در این‌جا از کلیه‌ی هنرمندان و مسئولان به خصوص در مراکز استانی حوزه هنری که با عملکرد و آثارشان به این جشنواره رونق بخشیدند تشکر و قدردانی کنم.

وی ادامه داد: در مدت حضورم به عنوان مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، هدفی را معین کردیم و امروز مفتخرم که اعلام کنم، گام به گام به این هدف که همان تولید محوری در راستای اهداف حوزه هنری است نزدیک و نزدیک‌تر شده‌ایم. البته آنچه امروز، شما شاهدش هستید بر اساس توانسته‌های ماست و نه خواسته‌های‌مان. چراکه ایده‌آل‌های ما همچنان نقطه بزرگتری است که برای دستیابی به آن همچنان تلاش خواهیم کرد.

رحمت امینی اضافه کرد: امسال در جشنواره تئاتر سوره ماه، بخش تئاتر بچه‌های سنجد را بعد از یک دهه احیا کردیم و دو نمایش را به عنوان شروع‌کننده این جریان به بخش غیررقابتی جشنواره دعوت کردیم. بخش خیابانی نیز بعد از غیبتی کوتاه به جشنواره بازگشت و مورد استقبال خوبی نیز قرار گرفت.

مشــاهده کامل خبر
اعلام زمان قطعی اجرای عموم نمایش بازخمی برشانه هایش در شهرکرد

اعلام زمان قطعی اجرای عموم نمایش بازخمی برشانه هایش در شهرکرد

مشــاهده کامل خبر

آغاز جشنواره تئاتر مناطق کشور از شهر گجساران 18 تا 22 مهرماه 93

آغاز جشنواره تئا‌تر مناطق از گچساران

 جشنواره تئا‌تر مناطق کشور، امسال از شهر گچساران آغاز خواهد شد.

 

بیست و ششمین جشنواره تئا‌تر مناطق از ۱۸ تا ۲۲ مهر ماه در استان کهگیلویه و بویر‌احمد، شهر گچساران برگزار خواهد شد.

نمایش‌های راه یافته به منطقه یک به این شرح‌اند:

«بیوه‌های غمگین سالار جنگ» به کارگردانی آزاده سعیدی از شهرکرد، «اعتراف درباره زنان» به کارگردانی مصطفی خوش‌منش از رشت، «رویش ناگزیر دخی‌ها در حاشیه» به کارگردانی مهدی محمدی از خمین، «جفت هیچ» به کارگردانی افق ایرجی از اراک، «کافی شاپ» به کارگردانی شهرام سلطانی از اراک، «مرگ روی شیروانی داغ» به کارگردانی کریم علی‌خواه از ارومیه، «جن‌گیری به سبک روسی» به کارگردانی بابک لطفی خواجه پاشا از ارومیه، «امیرکبیر» به کارگردانی محمدرضا شاه‌مردی از قم، «سیه سول» به کارگردانی حسن رضایی و محسن حلوایی از بوشهر، «گُدام» به کارگردانی غلامرضا احمدی از بوشهر، «چاقوی دَم کرده شب» به کارگردانی لقمان بحرانی از بندر دیر، «شقایق‌های آبی» به کارگردانی حسن ترقی از سنندج و «کفش‌هایم را قدم بزن» به کارگردانی عبید رستمی از سنندج.

 

سید یونس آبسالان، محسن حسینی، محسن سراجی، مهدی علینقی‌پور و دکتر سعید اسدی این آثار را برای راهیابی به جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر داوری کنند.

سی و سومین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر از ۱ تا ۱۲ بهمن ماه به دبیری دکتر اردشیر صالح‌پور برگزار خواهد شد.

مشــاهده کامل خبر

بیوه های غمگین سالار جنگ به کارگردانی آزاده سعیدی از شهرکرد به گچساران می رود.

روز پنجشنبه 17 مهرماه 93 گروه نمایشˈ بیوه های غمگین سالار جنگ ˈ نوشته محمد یار احمدی به کارگردانی آزاده سعیدی از شهرکرد عازم جشنواره تئاتر مناطق- گچساران خواهد شد.
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد موفقیت و سربلندی تئاتر استان چهارمحال و بختیاری در این جشنواره آرزومند است.نمایش ˈبیوه های غمگین سالار جنگ ˈاین روزها آخرین مراحل آماده سازی خود را طی می کند و امید می رود بتواند جایگاه از دست رفته تئاتر استان را که با نا ملایمتی ها و نابرابری های سال های اخیر و بعضاً کم کاری ها مواجه بوده بازگرداند، با یک نگرش خوش بینانه این نمایش از قابلیت های برتری نسبت به کسب سهمیه جهت حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر برخوردار است که امیدواریم این مهم محقق شود.

 

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

 

مشــاهده کامل خبر
توقع بالای تئاتری‌ها از دهکردی

توقع بالای تئاتری‌ها از دهکردی

هنرمندان تئاتر و علاقه‌مندان هنر نمایش کمتر از 15 روز پس از به پایان رسیدن پانزدهمین جشنواره تئاتر عروسکی که یکی از مهم‌ترین رویدادهای حوزه نمایش محسوب می‌شود، خود را آماده همراهی با کاروان بیست‌ و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان می‌کنند.


آن‌ها در حالی به شهر تاریخی همدان، میزبان این رویداد مهم تئاتری می‌روند که به واسطه حضور پیام دهکردی به عنوان دبیر این دوره جشنواره و حساسیت‌های خاص او در نحوه مدیریت و همچنین تاکید همیشگی او بر الویت حضور آثار مطلوب در این دوره، جشنواره بیست‌ویکم را به جشنواره‌ای متفاوت نسبت به دوره‌های تبدیل کرده است.

سکان‌داری جشنواره بیست‌ و یکم در حالی امسال از شهرام کرمی (دبیر دوره‌های نوزدهم و بیستم جشنواره) به پیام دهکردی واگذار شد که معرفی این بازیگر شناخته شده و مطرح به عنوان دبیر جشنواره در روزهای نخست با واکنش و اعتراض تعدادی از فعالان عرصه تئاتر کودک مواجه شد. اعتراضی که با واکنش هوشمندانه دهکردی به آن، به جای آنکه تبدیل به یک حاشیه دردسرساز برای او شود، به یکی از پشتوانه‌های جشنواره تبدیل شد.

دهکردی پس از برگزاری اولین نشست هماهنگی که در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های همدان گفت که "این دوره از جشنواره به نگین جشنواره‌های امسال کشور تبدیل خواهد شد" و شنیدن این سخن از زبان دهکردی سطح توقع فعالان تئاتر را از جشنواره بیست‌ و یکم بیش از پیش بالا برد.

اوائل خردادماه سرانجام فراخوان جشنواره بیست‌ویکم با شعار "هویت، امروز، فردا" منتشر شد. بر اساس فراخوان منتشر شده جشنواره امسال شامل بخش‌های مسابقه تئاتر کودک، مسابقه تئاتر نوجوان، تئاتر بین‌الملل، تئاتر خردسال، تئاتر دانش‌آموزی، مسابقه تئاتر خیابانی، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های پژوهشی، پژوهش و مقاله‌های علمی و مسابقه پوستر و عکس تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

در بخش مسابقه تئاتر خیابانی خیابانی بیست‌ و‌ یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان امسال 7 اثر توسط هیات انتخاب این بخش متشکل از منصور خلج، مجید امرایی و علی مظفر قهرمانی نژاد با هم به رقابت می‌پردازند.

مشــاهده کامل خبر
معرفی هیات انتخاب متون بخش تازه‌های ایران تئاتر فجر

معرفی هیات انتخاب متون بخش تازه‌های ایران تئاتر فجر

هیات انتخاب متون بخش تازه‌های ایران طی حکمی از سوی دبیر جشنواره بین‌المللی تئاترفجر معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، هیات انتخاب متون بخش تازه‌های ایران طی حکمی، از سوی اردشیر صالح پور، دبیر سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر بدین شرح معرفی شدند: حسین پاکدل، سعید اسدی، محمدامیر یاراحمدی، علی مؤذنی و امیر دژاکام.

بنابراین گزارش این پنج نفر قرار است تا درباره متون رسیده به این بخش قضاوت کنند.

لازم به توضیح است که سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی تئاترفجر از یکم تا دوازدهم بهمن ماه 93 با حضور گروه‌های نمایشی ایرانی و سایر کشورهای جهان برگزار خواهد شد.

مشــاهده کامل خبر
جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج بوشهر با معرفی برگزیدگان پایان یافت + اسامی برگزیدگان

جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج بوشهر با معرفی برگزیدگان پایان یافت + اسامی برگزیدگان

جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج با معرفی برگزیدگان پایان یافت + اسامی برگزیدگان اختتامیه جشنواره منطقه 2 تئاتر بسیج کشور_ بوشهر با معرفی برگزیدگان در بخش های صحنه ای و خیابانی در مجتمع فرهنگی هنری 9 دی به کار خود پایان داد.

 هیئت داوران جشنواره آرای خود را به شرح ذیل معرفی کرد :

 بخش خیابانی :

 بازیگری مرد : به صورت مشترک به اسماعیل احمدی برای نمایش ناکو از استان بوشهر و مصطفی راد برای نمایش چری از چهارمحال و بختیاری

بازیگری زن : فرانک بلور زاده برای نمایش ناکو از استان بوشهر

طراحی و ایده :رضا علوی برای نمایش نقطه سر خط از استان چهار محال و بختیاری

طراحی صحنه و کارگردانی : صادق نیک پرست برای نمایش ناکو از بوشهر

نمایش ناکو از استان بوشهر به عنوان نمایش منتخب به جشنواره سراسری تئاتر بسیج راه یافت

 بخش صحنه ای :

 مقام اول بازیگری مرد : کریم حمودی از خوزستان

مقام دوم بازیگری مرد : احمد طاهری پور از خوزستان

مقام سوم بازیگری مرد از استان کهکیلویه و بویر احمد

 

مقام اول بازیگری زن : ریحانه بارانی از استان کهکیلویه و بویر احمد

مقام دوم بازیگری زن : آرزو عبدالهی از استان چهارمحال و بختیاری

مقام سوم بازیگری زن : فاطمه بهاروند از استان خوزستان و فاطه حاجی زاده از بوشهر

 طراحی برشور: هومن هادی زاده برای نمایش کافی شاپ جنگ از استان خوزستان

موسیقی : غلامرضا رمضانی برای نمایش کاف شاپ جنگ از استان خوزستان

طراحی صحنه : محمد حیدری برای نمایش میدون آبی برج های سفید از استان چهارمحال و بختیاری و تقدیر از امین خیاط برای نمایش پاییز نگفته بود از استان بوشهر

مقام اول متن نمایش : وحید کیارسی از استان خوزستان

مقام دوم متن نمایش : رضا گشتاسب از استان بوشهر

مقام سوم متن نمایش صابر محمدی از استان کهکیلویه و بویراحمد

 

مقام اول کارگردانی : خلیل ضرغام پور از خوزستان

مقام دوم کارگردانی : داوود پارسا از کهکیلویه و بویر احمد

رتبه سوم کارگردانی : فضل الله عمرانی از استان بوشهر

 

نمایش های کافی شاپ جنگ از استان خوزستان و سنگ ها به ستون ایستاده اند به جشنواره سراسری تئاتر بسیج راه یافتند .

مشــاهده کامل خبر

مسئولین و متولیان هنر می بایست پاسخ هنرمندان جوان را بدهند.

مسئولین و متولیان هنر استان چهارمحال و بختیاری می بایست پاسخ هنرمندان تئاتر بلاخص نمایشنامه نویسان و بازیگران جوان این عرصه را بدهند.

مسلم سلیمانیان چالش تری مسئول انجمن هنرهای نمایشی تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری: از ابتدای سال جاری با انتشار سه فراخوان جذب نمایشنامه از سوی انجمن های هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان و حوزه هنری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری جهت شرکت در جشنواره های تئاتر بسیج، سوره ماه و استانی شاهد آن بودیم که نویسندگان، کارگردانان، بازیگران و سایر گرایش های تئاتری در سطح استان استقبال بی نظیری داشتند.

به طور مثال دبیرخانه تئاتر بسیج پس از خوانش و اعلام نهایی در مرحله بازخوانی 18 متن دستنویس و اورجینال بومی را تایید کرد و مشابه آن در سایر جشنواره هایی که مراحل استانیشان را همزمان با تئاتر بسیج طی می کردند شاهد بودیم، این حجمه و حضور را به فال نیک گرفتیم تا اندکی تئاتر استان را به نقد بنشینیم.

در زمانی که فرهنگ این مرز و بوم هجوم افکار ناهمگون با اعتقادات و ارزش ها، باورها و روشنفکری های غریب را به سختی دفع می کند، نیروی تازه نفس جوان و مستعد تئاتری استان ما وارد عرصه شده اند، اما آیا عدم حمایت و توجه و رسیدگی می تواند برای نگارش گر تازه نفس ما سلاح خوبی باشد؟

باید گفت در نهایت جشنواره ها با روش خوشه ای خود استعدادها را غربال گری می کنند و یک یا دو اثر در اوج سختی به مراحل بالاتر راه می یابد و مابقی را می بایست گفت هیچ؟!

وقتی امروزه یک نمایشنامه با سخت ترین شیوه نگارش نوشته می شود و با سخت ترین حالت ها به اجرا می رسد و چه بسا سه ماه وقت می برد که مخاطب ببیند تا تاثیر بگیرد و تفکر کند و این میسر نمی شود، هجوم ناهنجاری ها و ابتذال در فرهنگ ما راه خود را به آسانی باز می کند.

باید گفت تئاتر استان ما وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد اما هیچ کس قدر این وظیفه را نمی داند، با فاکتور گرفتن ناداوری ها و کم لطفی ها از سوی خود سیستم تئاتر کشور که خود جای بحث عمده و فراوانی دارد، چرا هنرمند توانای این استان در همان ابتدای حرکت با بی توجهی و کمبود و کم لطفی و نداشتن ها مواجه می شود تا انگیزه اش در نطفه خفه شود؟

در اینجا من از ریاست سازمان بسیج هنرمندان و حوزه هنری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تشکر می کنم و حرکت و حمایت شان با دست خالی و نداشتن ها را ارج می نهم، چرا که در این رابطه متانت و ابراز شرمساریشان از نبود بودجه و امکانات و تلاش و پیگیری شان را به وضوح شاهد بودم و این نشان از همراهی این عزیزان با پیکره هنر استان دارد، اما به واقع مشکل از کجاست؟ وقتی از دست متولیان هنر نیز کاری برنمی آید، واقعا مشکل از کجاست؟

چندی پیش با نویسنده ای در تهران به گفتگو نشستم و علت کم کار شدن و حتی مخالف نوشتنش را جویا شدم و در پاسخ گفت: وقتی امرار معاش من و عشق و علاقه من نوشتن است و متون ارزشی و انسانی خریدار ندارد مجبورم که مخالف بنویسم تا که بسا از گرسنگی نمیرم.

به راستی شأن و منزلت اسم سال به نام فرهنگ از سوی مسئولان حفظ می شود؟

ما که به وظیفه شرعی و عرفی و انسانی خود عمل کرده ایم پس چرا خریدار ندارد؟ به واقع یک نویسنده نیز در عرصه تئاتر به این معقوله فکر خواهد کرد و با قلمی ترسان و با بی انگیزگی و بدون اراده خواهد نوشت، اینجا دیگر برای او فرقی نمی کند چه کیفیتی داشته باشد چون هنرش مخاطب ندارد، خریدار ندارد و در نهایت بی تاثیر است.

در پایان از مسئولان و متولیان تقاضامندیم که با حمایت خود در هر حد و بضاعتی یاری رسان هنرمندان باشند و نگذارند زحمت جوانان این عرصه بی ثمر و بی پاسخ بماند، حدالمقدور با برگزاری جلسات و مراسمات آسیب شناسی کرده و از آنان تجلیل به عمل آید تا بیش از این سرخوردگی از راه درست و مشخص به بیراهه و تباهی سوقشان ندهد.

مشــاهده کامل خبر

گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد با دو نمایش در جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج بوشهر

گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد با دو نمایش در جشنواره منطقه ای تئاتر بسیج _ بوشهر 6 الی 9 مهرماه 93 

نمایش صحنه ای " میدون آبی برجهای سپید " به نویسندگی مرضیه اسماعیلی و کارگردانی محمد حیدری و  نمایش خیابانی " نقطه سرخط " به نویسندگی و کارگردانی رضا علوی 6 الی 9 مهرماه 1393 در مرحله منطقه ای یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج کشور در شهر بوشهر به روی صحنه خواهند رفت.

در نمایش میدان آبی موج های سفید محمد حیدری و آرزو عبدالهی ایفای نقش خواهند کرد و در نمایش نقطه سرخط بابک کوهی فایق، رضا علوی، فاطمه صانعی، سارا و مهسا دهقان ایفای نقش خواهند گرد.

گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد در دوره پیشین جشنواره سراسری بسج کشور با نمایش های آه کودکم پشت در ماند 86 و جاوید خاک 89 منتخب و به جشنواره بین المللی تئاتر فجر راه یافت. 

نمایش های قانون اینه راستش رو بگو به نویسندگی مهناز نجفی  کارگردانی مهدی عسگری از گروه تئاتر شب شهرکرد و نمایش خیابانی چری به نویسندگی و کارگردانی مصطفی محمدی از گروه تئاتر آستاره فارسان ما را همراهی خواهند کرد.

با آرزوی موفقیت برای نمایندگان استان

 

مشــاهده کامل خبر

یازدهمین جشنواره تئاتر سراسری تئاتر بسیج کشور در مرحله بازبینی استان چهارمحال و بختیاری به روایت تصویر

این روزها یکی از صمیمانه ترین اتفاقات تئاتری استان چهارمحال و بختیاری رقم خورد - شهرکرد، فارسان، بروجن، کیار - 24 و 25 شهریورماه 1393

یکی از جالب توجه ترین اتفاقات این دوره از برگزاری و مراحل بازخوانی و بازبینی جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری استقبال خودجوش و گرم نویسندگان جوان و تماشاچیان عزیز بود، به نوعی که دبیرخانه جشنواره را در مرحله بازبینی مجبور به تشکیل ستاد اجرایی کرد، برنامه ریزی، نظم و پذیرایی در دستور کار قرار گرفت و...، در کل باعث خوشحالی بود و نوعی جشنواره برگزار شد فقط اختتامیه نداشت، نوع داوری و انتخاب آثار نیز به نحو مطلوب و احسنت برگزار گردید و هیچ معترضی نداشت.

آقایان امیرکمالی نماینده دبیرخانه مرکز، جلال نجفی چالش تری و قاسم اسماعیلی دهکردی داوران ارجمند، مهدی کوهکن ناظر مرکز و مسلم سلیمانیان چالش تری دبیر این همایش تئاتری بودند. مشــاهده کامل خبر

معرفی آثار برگزیده استان چهارمحال و بختیاری به جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج کشور

دبیرخانه یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری آثار برگزیده خود را جهت حضور در جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج معرفی کرد.


نخست در بخش خیابانی:

هیئت داوران متشکل از دکتر مهدی امیرکمالی، جلال نجفی و قاسم اسماعیلی آثار برگزیده خود را از میان 7 اثر ، به شرح ذیل انتخاب و معرفی کرد

الف) نمایش خیابانی نقطه سر خط، کارگردان و نویسنده: رضا علوی از شهرکرد ( مشروط )

ب)  نمایش خیابانی چَری، کارگردان و نویسنده مصطفی محمدی دوست از فارسان (مشروط)                

 بخش دوم نمایش های صحنه ای :

 هیئت داوران از بازدید بین 13 اثر صحنه ای راه یافته  نیز دو نمایش را انتخاب و اعلام کرد:

الف)میدون آبی برج های سپید، نویسنده: مرضیه اسماعیلی، کارگردان: محمدحیدری و هوشنگ عزیزی پور از شهرکرد (مشروط )

 

ب) قانون اینه راستش رو بگو، نویسنده: مهناز نجفی، کارگردان: مهدی عسگری از شهرکرد (مشروط)

 

هیئت محترم داوران نمایش " گذرگاه " به نویسندگی و کارگردانی علی شهرانی از شهر کران از توابع شهرستان فارسان را به طور مستقیم به بخش کودک و نوجوان جشنواره سراسری بسیج کشور معرفی کرد. 

ضمن آرزوی موفقیت و عرض تبریک به اعضا محترم این گروه و جامعه هنری استان چهارمحال و بختیاری به اطلاع می رساند موارد مشروطی که هیئت داوران متذکر شده اند می بایست در آثار انتخابی لحاظ گردد و به تایید این دبیرخانه و انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری برسد.

بر این پایه جناب آقای جلال نجفی به عنوان نماینده هیئت داوران جهت همکاری و همفکری و ابلاغ نظرات کارشناس مرکز و ... در خدمت گروه های منتخب می باشد.

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

عکس از حامد اصغرزاده

مشــاهده کامل خبر

عرض تبریک به جامعه تئاتر استان چهارمحال و بختیاری اما در اوج مظلومیت ها

عرض تبریک به جامعه تئاتری استان چهارمحال و بختیاری که چند سالی است با وجود لیاقت و برازندگی آنچنانی که باید دیده نمی شود و اگر دیده شود به حق والای خود نمی رسد ویا اگر هم می رسد همانند ماهی در پس ابر ندیدن ها همچنان فروزان می درخشد.

از دیر باز تئاتر استان چهارمحال و بختیاری خود را بر جامه تئاتر کشور دیکته کرد و این مهم را اگر شهرستان های کشور ندانند تئاتر مرکز به خوبی می داند، اما این برنتابیدن ها و این دیده نشدن ها نتوانست از  شور و عزم عاشقی شان کم کند، باید اعتراف کرد در این سال ها عده ای با درایت به عمق تجربه، مطالعه و پیشرفت تئاتر این استان واقف اند، اما با ترس از پست ها، تبانی ها، رفاقت ها و... نمی توانند با انتخاب درست این را معترف شوند، هربار به گونه ای و به شکلی با بهانه هایی از سر ناچاری می آیند و پایمال شدن انگیزه ها و تلاش ها و همت ها، در خنده آورترین رویدادها به نام اختتامیه به جشن ها می نشینند، اما هرچه می زنند به درب بسته می خورند و به قول خود این غول هفت سر تئاتر بر می خورند که باز سر بیرون می آورد و در مقابل حقارت ها قد علم می کند.

کسب رتبه های برتر کارگردانی توسط سرکار خانم مرضیه اسماعیلی، طراحی صحنه توسط مسلم سلیمانیان و آقای جلال نجفی و نویسندگی توسط آقای مجید کاظم زاده مژدهی با نمایش " با زخمی بر شانه هایش " در سومین جشنواره منطقه ای تئاتر سوره ماه - یزد را به جامعه تئاتری استان تبریک عرض می گوییم اما...

مشــاهده کامل خبر

جدول زمانبندی اجرای گروه ها، در مرحله بازبینی یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری

 

جهت اطلاع از جدول زمانبندی اجراهای بازبینی یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری به دبیرخانه جشنواره واقع در سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری مراجعه و یا با این دبیرخانه تماس حاصل نمایید.

 

مشــاهده کامل خبر

هیئت داوران جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه استان یزد مشخص شدند.

هیئت داوران جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه استان یزد مشخص شدند. 
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان یزد: دکتر مهرداد رایانی مخصوص، حسین پارسایی و شهرام کرمی آثار
جشنواره منطقه ای تئاتر سوره ماه در استان یزد را داوری می کنند.
سرپرست حوزه هنری یزد با بیان این که جشنواره منطقه ای بیست و سومین جشنواره تئاتر سوره ماه 22 و 23 شهریور
در شهرستان تفت برگزار می شود گفت: هشت اثر نمایشی از استان های کرمان، لرستان، چهار محال و بختیاری،
سیستان و بلوچستان و یزد در مدت دو روز در این جشنواره به رقابت می پردازند.
محمد صادق کوچک زاده افزود: هیئت داوران جشنواره که از چهره های مطرح در عرصه هنرهای نمایشی کشور هستند
در پایان این رویداد فرهنگی هنری، علاوه بر معرفی برترین های هر بخش، آثار برگزیده را نیز به جشنواره سراسری تئاتر
سوره ماه معرفی خواهند کرد.
وی با بیان این که تمهیدات لازم برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره اندیشیده شده گفت: امیدواریم این رویداد امیدی
تازه در عرصه هنرهای نمایشی استان رقم بزند.
دبیر جشنواره منطقه سه تئاتر سوره ماه اظهار داشت: آیین اختتامیه جشنواره یکشنبه 23 شهریورماه ساعت 21               
در هتل سنتی مهر یزد واقع در خیابان قیام، کوچه لب خندق برگزار می شود.
گفتنی است: بیست و سومین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه، مهرماه امسال در تهران برگزار خواهد شد.
مشــاهده کامل خبر

اعلام زمانبندی بازبینی نمایش های یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری از همین سایت

دبیرخانه یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: تا پایان وقت اداری روز شنبه 21 شهریورماه 93 جدول و زمانبندی آثار در دو بخش خیابانی و صحنه تئاتر بسیج از همین سایت اعلام خواهد شد.

زمان قطعی بازبینی ها 24 و 25 شهریورماه خواهد بود. 

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه