close
تبلیغات در اینترنت
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد - 14
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید

راهیابی نمایش: بازخمی بر شانه هایش به جشنواره تئاتر منطقه ای ماه، یزد شهریورماه 93

راهیابی نمایش: با زخمی بر شانه هایش نوشته آقای مجید کاظم زاده مژدهی و کارگردانی سرکار خانم مرضیه اسماعیلی از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

در این نمایش: آقایان حسین اصغریان دهکردی، جواد هیاریان، سعید امیرخانی و سرکار خانم مرضیه اسماعیلی ایفای نقش خواهند کرد.

مسلم سلیمانیان چالش تری مشاور کارگردان و طراح صحنه، جلال نجفی دستیار کارگردان، عادل محمدیان طراح و پردازش نور و محمدصادق سجادی موسیقی آن را به عهده دارند، آقایان محمد حیدری، حسین اسماعیلی و خانمها اکرم صادقی ، فاطمه صانعی، مهسا  و نازنین سلیمانیان نیز سایر عوامل گروه می باشند. 

این نمایش در شهریور ماه 93 عازم شهرستان یزد خواهد شد تا در جشنواره منطقه ای ماه به نمایندگی از استان چهارمحال و بختیاری شرکت نماید.

گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد صمیمانه از دوستان و همراهان عزیز در حوزه هنری استان، خانه هنرمندان شهرکرد، انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری سپاسگذار است. آقایان قاسم اسماعیلی، محمدرضا سمیع، احمدرضا رافعی و امین و امید بسیم

مشــاهده کامل خبر

اعلام نتایج مرحله بازخوانی متون در بخش خیابانی، یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری

دبیرخانه یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری نتایج بازخوانی متون در بخش خیابانی را اعلام کرد:

مسئول انجمن هنرهای نمایشی تئاتر سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری افزود از بین متون ارسال شده به دبیرخانه یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان  9 متن یا طرح نمایش خیابانی توسط هیئت بازخوان انتخاب گردیدند که به قرار ذیل در تاریخ 22 مرداد ماه 93 معرفی می شوند:

1. (بازمانده) به نویسندگی و کارگردانی رضا علوی از شهرکرد

2. (از جنس بلور) به نویسندگی و کارگردانی رسول حیدری از شهرکرد

3. ( راه سعادت) به نویسندگی و کارگردانی سید اکبر مرتضوی از شهرکرد

4. ( هم سنگر ) به نویسندگی و کارگردانی مصطفی محمدی دوست از فارسان

5. ( گذرگاه ) به نویسندگی و کارگردانی علی شهرانی از فارسان 

6. ( دو رکعت عشق ) به نویسندگی پژمان شاهوردی و کارگردانی ولی الله شاهرخی فر از شهرکرد

7. ( او هم رفت ) به نویسندگی الهام صمدی و کارگردانی مهدی بختیار از شهرکرد

8. ( مثل من نباش ) به نویسندگی و کارگردانی سید اکبر موسوی از شهرکرد 

9. ( چری ) به نویسندگی  و کارگردانی مصطفی محمدی دوست از فارسان 

لازم به ذکر است آقای جلال نجفی به نمایندگی از هیئت بازخوان متون جهت مشاوره و ابلاغ پاره ای از موارد قید شده در این مرحله جهت رفع معایب و هر چه بهتر شدن آثار خدمتتان معرفی می شود،

* نتایج بازخوانی متون در بخش صحنه شنبه هفته آینده اعلام خواهد شد.

آثار راه یافته به مرحله بازبینی یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری می بایست تا تاریخ 18شهریور ماه 93 آماده ارائه و اجرا باشند.

انجمن هنرهای نمایشی

مشــاهده کامل خبر

اطاعیه انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری

مشــاهده کامل خبر
فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد

فراخوان جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر منتشر شد

به نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی؛ فراخوان سی‌وسومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با شعار "تئاتر ملی، هویت ایرانی" از سوی دبیر خانه جشنواره انتشار یافت.

هنرمندان تئاتر از سراسر کشور می‌توانند با مطالعه این فراخوان متون و آثار خود را در بخش‌های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال نمایند.

متن فراخوان جشنواره تئاتر فجر را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

مشــاهده کامل خبر
نگاهی به فراخوان سی‌ و سومین جشنواره تئاتر فجر

نگاهی به فراخوان سی‌ و سومین جشنواره تئاتر فجر

پس از مدت‌ها انتظار و بعد از گذشت حدود دو هفته از زمان معرفی اردشیر صالح‌پور به عنوان دبیر جشنواره تئاتر فجر، فراخوان سی‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر توسط دبیرخانه جشنواره با تغییرات عمده‌ای نسبت به دوره قبل منتشر شد. از جمله تغییراتی که فراخوان سی‌وسومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر نسبت به فراخوان دوره قبل دارد، می‌توان به افزایش محورهای مورد تاکید این دوره جشنواره از 5 محور در دوره قبل به 10 محور، کاهش بخش‌های اصلی جشنواره از 13 بخش به 10 بخش و افزایش کمک هزینه‌ها به گروه‌های نمایشی راه‌یافته به جشنواره اشاره کرد.


مشــاهده کامل خبر

عرض تسلیت به جناب آقای محمود رئیسی (خبر نگار، عکاس و هنرمند ارزنده تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

 

جناب آقای محمد رئیسی (خبرنگار، عکاس و هنرمند ارزنده تئار استان چهارمحال و بختیاری)

تسلیت واژه کوچکیست در برابر غم بزرگ شما
از خداوند بزرگ صبر برای شما و خانواده محترم خواهانیم
امیدواریم که غم آخرتان باشد .

مشــاهده کامل خبر

تمدید زمان ارسال نمایشنامه جهت شرکت در جشنواره تئاتر بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری

انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد:  مهلت ارسال نمایشنامه تا پایان وقت اداری روز شنبه 11 مردادماه 1392 تمدید گردید.

لذا از گروه های متقاضی شرکت در مرحله بازخوانی متون تقاضامندیم نسبت به ارسال نمایشنامه های خود اقدام فرمایید، چرا که زمان اعلام شده به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

مشــاهده کامل خبر

فراخوان یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج استان چهارمحال و بختیاری منتشر شد


سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری و دبیرخانه یازدهمین جشنواره سراسری
تئاتر بسیج اعلام کرد:

یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج، امسال در چهار بخش صحنه ای،خیابانی، عروسکی و نمایشنامه نویسی برگزار خواهد شد، علاقه مندان حضور در دو بخش صحنه ای و خیابانی می توانند تا تاریخ 31 تیرماه 93 آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهرکرد ارسال نمایند و متقاضیان کودک و نوجوان و عروسکی نیز تا تاریخ 25 شهریور ماه 93 سه نسخه تصویری از نمایش و رزومه خود را به این دبیرخانه ارسال نمایند، علاقه مندان حضور در بخش نمایشنامه نویسی نیز می توانند تا تاریخ 15 آبانماه 93 سه نسخه از متن تایپ شده خود را به دبیرخانه استانی ارسال نمایند، هر چهار بخش جشنواره به صورت رقابتی بوده و پرداختن به مضامین روز جامعه و شیوه های نگارشی نو در اولویت است.

محمدرضا سلیمانی ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری در ادامه افزود: در این دوره جشنواره تئاتر نخواهیم داشت و بررسی آثار در اواسط شهریورماه توسط هیئت بازبین صورت می پذیرد و آثار منتخب ( حداکثر دو نمایش صحنه ای و دو نمایش خیابانی) در غالب نسخه های تصویری به دبیرخانه مرکز معرفی تا به مرحله منطقه ای راه یابند.

وی افزود: اطلاعات بیشتر را در آینده از طریق همین سایت پیگیری نموده و یا با شماره تلفن های 03812242864 و 09357927100 تماس حاصل فرمایید.

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

مشــاهده کامل خبر

اسامی نمایشنامه های پذیرفته شده در بخش بازخوانی متون بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

امید بسیم: کارشناس و مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری اسامی متون پذیرفته شده در بخش بازخوانی بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری را به شرح ذیل اعلام کرد:

1. آنتن نویسنده فرهاد خاکیان و کارگردان مهدی عسگری از شهرکرد، 2. باور کن این یک نمایش نیست به نویسندگی و کارگردانی کاظم حیدری از شهرکرد 3. چشمان بسته از خواب به نویسندگی مجمد چرمشیر و کارگردانی کامیار معتمدیان از شهرکرد 4. خانه پدری در قبرس به نویسندگی و کارگردانی رضا ولی پور از شهرکرد 5 سها یک ستاره سرخ به نویسندگی و کارگردانی مسم سلیمانیان از شهرکرد، 6. شب هزار و یکم به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی ثریا امینیان از شهرکرد، 7. عکس خانوادگی به نویسندگی محمود استاد محمد و کارگردانی فرزاد فخریان از شهرکرد، 8. کولاژ به نویسندگی ناتاشا محرم زادده و کارگردانی بهارک اکبرپور از شهرکرد، 9: که اگر بشکند به نویسندگی و کارگردانی وحید حکمت پناه از شهرکرد، 10: همین امشب نویسنده محمد چرمشیر و کارگردان سید مهدی حسام الذاکرین از شهرکرد، 11: بیوه های غمگین سالار جنگ  به نویسندگی محمد امیر یار احمدی و کارگردانی  آزاده سعیدی از شهرکرد

12: آخرین بازی به نویسندگی محمود استاد محمد و به کارگردانی احمد و امید مردانی از بروجن 13: افسون عشق به نویسندگی میترا احمدی و به کارگردانی علیرضا فرهنگ از بروجن، 14: تابلو آخر به نویسندگی و کارگردانی احمد و امید مردانی از بروجن، 15: کابوس در زمستان نویسنده ندا ثابتی و کارگردانی احمدرضا حیدری از بروجن

16: کسی نیست همه داستان ها ... به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی مصطفی محمدی از فارسان، 17: گهواره به نویسندگی و کارگردانی فرزاد صفدری از فارسان، 18: نظم طبیعی اشیا به نویسندگی صدیقه غلامی و کارگردانی مهدی جعفری از ده چشمه

19: نشانی همان گمشده به نویسندگی مهرداد کردیان و کارگردانی جاسم باقری از کیار

20: پرواز در پژواک به نویسندگی و کارگردانی سعید جوانبخت و ملیحه سلیمانی از فرخشهر، تلواسه به نویسندگی و کارگردانی فرشاد صالحی از فرخشهر

مشــاهده کامل خبر

برنامه تمرین های نمایش سُِِها یک ستاره سرخ در تالار امیرکبیر شهرکرد

حسین اصغریان سرپرست گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد اعلام کرد: تمرین های نمایش " سُها یک ستاره سرخ " به نویسندگی و کارگردانی مسلم سلیمانیان چالش تری در تالار امیرکبیر شهرکرد به شرح ذیل اعلام گردید:

یکشنبه: ساعت 19/30 تا 22 پلاتو

دوشنبه: ساعت 14/30 تا 17 پلاتو

سه شنبه: ساعت 17 تا 19/30 سالن اصلی

چهارشنبه: ساعت 19/30 تا 22 سالن اصلی

لازم به ذکر است جهت تسریع در آماده سازی نمایش و نیاز مبرم به فضای های بیشتر اقدامات مربوطه صورت خواهد پذیرفت و به اطلاع دوستان عزیز خواهد رسید. 

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

 

مشــاهده کامل خبر
جشنواره بیست و یکم تئاتر کودک و نوجوان، نگین جشنواره‌های امسال می‌شود

جشنواره بیست و یکم تئاتر کودک و نوجوان، نگین جشنواره‌های امسال می‌شود

دبیر بیست و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، شامگاه سه شنبه سوم تیر با حضور در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: «با ظرفیتی که در همدان وجود دارد، این دوره از جشنواره به نگین جشنواره‌های امسال کشور تبدیل خواهد شد.»

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، پیام دهکردی در اولین نشست هماهنگی این جشنواره با بیان این مطلب افزود: «بعد از انتصاب، کارگروه‌های تخصصی تشکیل دادیم تا کارها به صورت تخصصی دنبال شود و کارگروه گرافیک یکی از این کارگروه‌هاست و ما تلاش خواهیم کرد تا در ایام برگزاری جشنواره، تمام شهر همدان چهره جشنواره‌ای به خود بگیرد.»

دهکردی با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق برای برگزاری بخش‌های مختلف این دوره از جشنواره، خاطرنشان کرد: «برگزاری کارگاه‌های آموزشی مسأله‌ای است که بخشی از آن به یک استراتژی مهم نیاز دارد، ما باید کثرت برگزاری کارگاه‌ها را مورد بازبینی قرار داده و کارگاه‌هایی با کیفیت بیشتر و درخشان‌تر برگزار کنیم.»

وی گفت: «انجام کارهای فرهنگی در ایران بسیار سخت است و افرادی که در این عرصه مشغول تلاش و ایستادگی هستند، انسان را وادار می‌کنند با احترام ایستاده و کلاه از سر بردارد.»

بخش ویژه تئاتر همدان در جشنواره بیست و یکم گنجانده شود

در ادامه این نشست، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان از دبیر بیست و یکمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خواست تا با توجه به ظرفیت بالای هنرهای نمایشی استان، بخش ویژه همدان نیز در جشنواره بیست و یکم گنجانده شود.

فاضل عبادی شامگاه سه‌شنبه در نشست هماهنگی با دبیر بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان افزود: «مقدمات لازم برای تشکیل ستاد استانی بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان فراهم شده است.»

عبادی اظهار کرد: «با عنایت به اینکه اجرای عدالت فرهنگی یکی از شعارهای دولت تدبیر و امید است، پیشنهاد می‌کنیم در راستای محرومیت‌زدایی بخش‌های از این جشنواره‌در شهرستان‌های استان برگزار شود.»

انتخاب حداقل یک سوم از دوارن جشنواره از استان، تجهیز یک سالن برای اجراهای ویژه خردسال، استفاده از سن سیار تئاتر در ایام برگزاری جشنواره، اطلاع‌رسانی بیشتر درخصوص بخش دانش‌آموزی و طراحی پوستر جشنواره در همدان از دیگر پیشنهادهایی بود که مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این نشست مطرح کرد.

وی بر ظرفیت‌ها و قابلیت استان برای تبدیل شدن به پایلوت برگزاری جشنواره‌های مختلف کودک و نوجوان تأکید و خاطرنشان کرد: «تمام زیرساخت‌ها در همدان فراهم است و ما از نظر تجهیزات فیزیکی نیز در سطح مطلوبی قرار داریم.»

مشــاهده کامل خبر

نمایشنامه سُها، یک ستاره سرخ و خشت خام خانه از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد در بخش بازخوانی پذیرفته شدند.

نمایشنامه " سُها ، یک ستاره سرخ " به نویسندگی و کارگردانی مسلم سلیمانیان چالش تری و  نمایشنامه " خشت خام خانه " به نویسندگی علی اصغری و کارگردانی بهروز زمانی از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد به مرحله بازبینی آثار بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری معرفی شدند، لازم به ذکر است نمایش " با زخمی بر شانه هایش " به نویسندگی مجید کاظم مژدهی و کارگردانی مرضیه اسماعیلی برای حضور در مرحله بازبینی آثار جشنواره سراسری سوره ماه در حال آماده سازی است.

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

مشــاهده کامل خبر
شرایط خدمات بیمه تکمیلی اهالی فرهنگ و هنر

شرایط خدمات بیمه تکمیلی اهالی فرهنگ و هنر

به نقل از ایسنا؛صندوق اعتباری حمایت از نویسندگان، روزنامه نگاران و هنرمندان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: خدمات بیمه تکمیلی تنها مشمول اعضای صندوق و یا کسانی که از طریق این صندوق تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، خواهد شد.

همچنین در این اطلاعیه آمده است که متقاضیانی که شرایط لازم برای عضویت را نیز دارند در صورت طی مراحل عضویت، قبل از ثبت نام، می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

این صندوق برای سال 93 خدمات بیمه تکمیلی را با حداقل حق بیمه سهم اعضاء لحاظ کرده به نحوی که حق بیمه سالیانه هر فرد 456هزار تومان است که سهم صندوق مبلغ 240هزار تومان آن یعنی53 درصد است و سهم اعضاء 216هزار تومان است.

مشــاهده کامل خبر
پخش تیزرهای صوتی تئاترهای روی صحنه از رادیو نمایش

پخش تیزرهای صوتی تئاترهای روی صحنه از رادیو نمایش

به نقل از روابط‌عمومی اداره کل هنرهای نمایشی؛ هفته گذشته جلسه‌ای بین حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی و مهدی دهقان‌نیری ریاست مرکز هنرهای نمایشی و مدیر رادیو نمایش برگزار شد که در پی آن توافق شد تا این رادیو، به پخش تیزرهای تبلیغاتی تئاترهای روی صحنه بپردازد.

بر اساس این گزارش، هنرمندانی که تمایل به پخش تیزر صوتی خود از این شبکه رادیویی را دارند، می‌توانند فایل صوتی خود را (که باید بین 30 ثانیه تا یک دقیقه باشد) به روابط‌عمومی اداره کل هنرهای نمایشی ارسال کنند.

بدیهی است که فایل‌های صوتی ارسالی باید دارای کیفیت استداندارد باشند.

مشــاهده کامل خبر
نمایشنامه‌ای جهان‌شمول در ادبیات نمایشی معاصر ایران

نمایشنامه‌ای جهان‌شمول در ادبیات نمایشی معاصر ایران

به نقل از روابط عمومی صحنه‌ کاغذی؛ در این نشست ابتدا این اثر با نقش‌خوانی کاظم هژیرآزاد، شمسی صادقی، علی زرینی، بهرام سروری‌نژ‌اد، آتوسا راستی، سامان دارابی،بنیامین بخشی‌زاده و شهریار حمزیان نمایشنامه‌خوانی شد و سپس با حضور دکتر قطب‌الدین صادقی (نمایشنامه‌نویس،کارگردان، منتقد و پژوهشگر تئاتر)، بهزاد صدیقی (نمایشنامه‌نویس، منتقد و پژوهشگر تئاتر)، فرشته‌حبیبی (منتقد و پژوهشگر تئاتر)، کاظم هژیرآزاد (بازیگر و نقش‌خوان) و سامان دارابی (کارگردان نمایشنامه‌خوانی) مورد نقد و بررسی قرارگرفت.

قطب‌الدین صادقی در آغاز بخش نقد این نشست گفت: نمایشنامه‌ی عکس یادگاری را 10 سال پیش نوشتم که در اجرای جشنواره‌ی تئاتر فجر همان سال توقیف شد.این نمایشنامه از نظر شکل و محتوا جزو کار‌هایی بود که تا به حال ننوشته‌بودم و متاسفانه توقیف اجرای آن در پس از جشنواره‌ی تئاتر فجر تجربه‌ی ‌تلخی را برایم رقم‌زد.

مشــاهده کامل خبر
تئاتری‌ها درباره داوری ˝شب بازیگر˝ پیشنهاد بدهند

تئاتری‌ها درباره داوری ˝شب بازیگر˝ پیشنهاد بدهند

روابط عمومی خانه تئاتر؛ انجمن بازیگران با انتشار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ کمیته‌ای مرکب از رویا تیموریان، مریم رحیمی، قطب‌الدین صادقی، بهرام شاه محمدلو، اصغر همت، محمد یعقوبی و هوشمند هنرکار برای بازنگری آئین‌نامه داوری جشن بازیگر تشکیل شده است.

لذا از دوستان و اعضای انجمن بازیگران درخواست می‌شود اگر پیشنهاد یا نظری در این‌باره دارند آن را به صورت کتبی تا پایان تیرماه 1393 به هیات مدیره انجمن بازیگران خانه تئاتر و یا روابط عمومی خانه تئاتر تحویل دهند.

مشــاهده کامل خبر
متن‌های پذیرفته ‌شده در فستیوال مونولیو اعلام شد

متن‌های پذیرفته ‌شده در فستیوال مونولیو اعلام شد

به نقل از روابط عمومی گروه تئاتر لیو؛ از میان ۳۷ متن که به بخش شهرستان این فستیوال رسیده بود، پنج متن پذیرفته شده‌اند که عبارتند از:

- "عقربه ی سرگردان یک ساعت گمشده" نوشته رضا ولی‌پور از قزوین

- "سکوی پرش" نوشته مجتبی فلاحی از شیراز

- "گربه‌ای چهار دست و پا در پوست گردو" نوشته سعیدرضا خوش شانس از شیراز

- "از آن گوشه کسی نگاه می‌کند" نوشته محمدصادق مقدسیان و حسین سلیمانی از قم

- "شال قرمز، نارنجی، زرد، بنفش" نوشته حسن جنتمکان از بابل

متن‌های پذیرفته شده در بخش شهرستان با مشاوره نویسندگان مطرح تئاتر در تمرینات کارگاهی با گروه‌ها به مرحله اجرا خواهند رسید.

همچنین بر اساس این گزارش، امیررضا کوهستانی، نویسنده و کارگردان و سرپرست گروه تئاتر مهر شیراز که انتخاب و سفارش نمایشنامه‌های بخش تهران فستیوال "مونولیو" را برعهده داشت، متن‌های این بخش را به شرح زیر معرفی کرد:

- "نسبیت خاص" نوشته بهار کاتوزی

- "اسلحه ناموس منه" نوشته احسان گودرزی

- "پلاک" نوشته کیوان سررشته

- "همه تنهای ما" نوشته مونا احمدی

- "جعبه سیاه" نوشته مریم هوشیار

- "خانواده سه نفری ما" نوشته احسان عرفانی

اسامی متن‌های شرکت کننده در دو بخش "نگاه زن معاصر" و "سفرنامه" فستیوال مونولیو در آینده مشخص می‌شود.

فستیوال مونولیو، نخستین فستیوال مونولوگ بخش خصوصی است که توسط گروه تئاتر لیو به سرپرستی حسن معجونی از سال 89 تاکنون هر سال برگزار ‌شده و امسال پنجمین دوره خود را پشت سر خواهد گذاشت.

مشــاهده کامل خبر
ناگفته‌های دفاع مقدس، در تئاتر می‌تواند دیدنی‌تر باشد

ناگفته‌های دفاع مقدس، در تئاتر می‌تواند دیدنی‌تر باشد

به نقل از روابط عمومی اداره تئاتر؛ حسین طاهری در حاشیه دیدار از این نمایش ابتدا به بحث آسیب شناسی و مشکلات تبلیغات در حوزه تئاتر و تاثیر آن در جذب مخاطب پرداخت و گفت: باید با یک دید کارشناسی به این مسئله مهم نگاه و آن را بررسی کرد، اینکه فقط تبلیغات در فضای مجازی صورت گیرد کمکی به تئاتر نمی‌کند بلکه نیاز است که دیگر رسانه ها هم به کمک بیایند تا بتوان در سطح وسیعتری درباره یک اثرنمایشی اطلاع رسانی کرد.

او ادامه داد: همچنین دایره فروش بلیط تئاتر ما کلیشه ای است و نباید فقط به فروش در سطح فضای مجازی معطوف گردد. چون اینگونه فروش بلیط فقط مخصوص به یک قشر خاص از مخاطب است، پس باید تدبیری اندیشید که دایره فروش بلیط وسیعتر گردد و همه اقشار جامعه تحت پوشش قرار گیرند. ما دراداره کل هنرهای نمایشی و کلیه زیرمجموعه‌های آن باید به گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم به راحتی درباره ی هر نمایش با هر موضوعی اطلاع رسانی کنیم.

طاهری با اشاره به نگاه ویژه اداره کل هنرهاس نمایشی به آثار دفاع مقدس گفت: اداره کل هنرهای نمایشی نگاه ویژه‌ای به آثار ارزشی مخصوصا دفاع مقدس دارد چرا که سرشار از مضامین و موضاعت ناگفته جذاب و دیدنی است و می‌تواند در قالب نمایش به عموم ارائه شود، این نمایش نیز دارای مضمون و پیام بسیار با ارزش و مقدسی است و تمام اقشار جامعه را در برمی‌گیرد. نباید در یک شهر با جمعیت پانزده میلیون نفر، یک نمایش از داشتن تماشاگر قابل ملاحظه محروم باشد. نمایش "پرواز پرندگان مهاجر در صبح روز آخر" نه تنها برای یک قشر خاص بلکه متعلق به کل افراد جامعه است چون دفاع مقدس متعلق به همه مردم جامعه ماست، پس همه باید از آن حمایت کنند. این رسم مهمان‌نوازی نیست که وقتی یک گروه نمایشی با تمام سختی‌ها نمایشی را با چنین مضمونی آماده می‌کنند و از دورترین نقطه کشور (استانی که مستقیما با مسئله دفاع مقدس در ارتباط بوده و بیشترین تاثیر را در آن داشته) به پایتخت بیاید و در غربت به روی صحنه برود. باید تمام ارگان‌ها و سازمان‌هایی که در حوزه‌ فرهنگ دفاع مقدس کار می‌کنند، همکاری و اطلاع رسانی کنند و حتی کارمندان خود را بفرستند تا چنین نمایش‌هایی را ببینند و از آن حمایت کنند، مثلا وقتی فیلم "شیار 143" در جشنواره فیلم فجر اکران شد و ابراهیم حاتمی کیا بعد از دیدن آن فیلم همه را ترغیب و دعوت به دید این فیلم در زمان اکران عمومی کرد، همین امر باعث شد که بیشتر اقشار جامعه برای دیدن این اثر لحظه شماری کنند.

مشــاهده کامل خبر
فعالیت هنری کاری دینی کردن است

فعالیت هنری کاری دینی کردن است

به گزارش سرویس سینما هنرآنلاین/ مراسم بزرگداشت هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیونو تئاتر کشور رضا کیانیان با عنوان "آن‌سوی حرکت و بزرگداشت رضا کیانیان" شب گذشته در جمع هنرمندان و مسئولان فرهنگی و هنری استان خراسان رضوی در محل هتل پارس مشهد برگزار شد.


در این مراسم رضا کیانیان گفت: مشهد ظرفیت بالایی در پرورش هنر دارد و امیدوارم این شهر به مرحله‌ای برسد که بهترین و پیشرفته‌ترین سالن‌های سینما و تئاتر را در کشور داشته باشد.

او با اشاره به دولت تدبیر و امید عنوان کرد: امید در بین مردم به چشم می‌خورد ناامیدی در این دولت معنایی ندارد و مسلما در آینده اتفاقات بهتر و با کیفیت بیشتری رخ خواهد داد.

این بازیگر پیشکسوت افزود: همه ما گوشه‌ای از کار را گرفته‌ایم اما برخی بیشتر پشت ویترین قرار گرفته‌ و بیشتر دیده می‌شوند.

کیانیان ضمن تشکر از بچه‌های تئاتر مشهد عنوان کرد: هر چه دارم و آموختم با کمک آنها بوده است و اگر امروز اینجا ایستادم به نمایندگی از تمام بچه‌ها تئاتر مشهد ایستاده‌ام.


مشــاهده کامل خبر

اسامی متون ارسالی به دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری در این سایت منتشر شد.

اسامی متون و کارگردانان و گروه های متقاضی در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان چهار محال و بختیاری اعلام گردید.

امید بسیم کارشناس و مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: تعداد 40 نمایشنامه از سراسر استان به دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی رسیده که توسط گروه های دارای پروانه فعالیت مورد پذیرش واقع گردید.

وی در ادامه افزود نتایج بازخوانی متون  یک هفته تا نهایتاً ده روز  دیگر مشخص خواهد شد.

در همین رابطه دبیرخانه بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری اسامی متون ارسالی به بخش بازخوانی متون را به شرح ذیل اعلام کرد:

1.  نمایشنامه " در"به نویسندگی  فرح آزادیان به  کارگردانی  رسول حیدری  از گروه تئاتر شب شهرستان  شهرکرد

2.نمایشنامه  "کولاژ " به نویسندگی ناتاشا محرم زاده به  کار گردانی بهارک اکبرپور از گروه خورشید شهرستان شهرکرد        

3. نمایشنامه" گلونی"به  نویسندگی   امیر دلفانی به  کارگردانی  سیدمهدی حسام الذاکرین از گروه تئاتر خورشید شهرکرد

4. نمایشنامه " که اگر بشکند" به نویسندگی و کارگردانی وحید حکمت پناه از گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد

5. نمایشنامه " باور کن این یک نمایش نیست" به نویسندگی و کارگردانی کاظم حیدری از گروه تئاتر شب شهرکرد

6. نمایشنامه" همین امشب" به نویسندگی محمد چرمشیر به کارگردانی کامیار معتمدیان از گروه تئاترخورشیدشهرکرد

7. نمایشنامه" چشمان بسته از خواب" به نویسندگی محمد چمشیر به کارگردانی کامیار معتمدیان از گروه تئاتر خورشید شهرکرد

8. نمایشنامه" آرامشی از جنس لبهای سوخته" به نویسندگی وکارگردانی  ولی الله شاهرخی فر  از گروه تئاتر چکاوک   شهرکرد      

9.نمایشنامه" آنتن" به نویسندگی فرهاد خاکیان به کارگردانی  مهدی عسگری از گروه  تئاتر شب  شهرستان شهرکرد  

10.نمایشنامه" وقتی برای زندگی "   به نویسندگی   رضا رضایی به کارگردانی بهزاد ترابیان از گروه تئاتر  آرام  شهرستان شهرکرد    

11.نمایشنامه " نظم طبیعی اشیا"به نویسندگی صدیقه غلامی به کارگردانی  مهدی جعفری از گروه تئاتر  تاتی ده چشمه

12نمایشنامه ". افسون عشق "به نویسندگی میترا احمدی به کارگردانی علی رضا فرهنگ از گروه تئاتر  ققنوس شهرستان بروجن

13نمایشنامه ". با دهانی پر از چخماق "به نویسندگی زهرا سایبانی به کارگردانی مریم مرادیان از گزوه تئاتر  تاتی ده چشمه

14نمایشنامه ". وشاید انتهای عاشقی" به نویسندگی و کارگرذانی  محمودرضا حقیقتی  از گروه تئاتر ققنوس شهرستان بروجن

15 نمایشنامه ": قصه با طعم مرگ "به نویسندگی و کارگردانی   پژمان شبانی از گروه تئاتر ققنوس شهرستان بروجن

16. نمایشنامه "پرواز در پژواک" به نویسندگی و کارگردانی سعید جوانبت از گروه تئاتر  دریژنو  فرخشهر

17نمایشنامه ". تلواسه "به نویسندگی و کارگردانی فرشاد صالحی از گزوه تئاتر دریژنو فرخشهر

18.نمایشنامه " نشانی همان گمشده "به نویسندگی مهرداد کردیان به کارگردانی جاسم باقری از گروه تئاتر  طه  شهرستان کیار 

19.نمایشنامه "عکس خانوادگی"به نویسندگی محمود استاد محمد به کارگردانی فرزاد فخریان از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

20.نمایشنامه "خشت خام خانه" به نویسندگی علی اصغری به کارگردانی بهروز زمانی از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد

21.نمایشنامه "قاب خالی انتظار "به نویسندگی امید مردانی به کارگردانی رضا علوی از آموزشگاه تئاتر آرام شهزستان شهرکرد

22.نمایشنامه "برلین" به نویسندگی محمد یعقوبی به کارگردانی شادی حسن زاده از گروه تئاتر آفتاب شهرستان سامان

23.نمایشنامه "در فراق فرهاد "به نویسندگی ناصح کامکار به کارگردانی مجمد هادی غیبی پوز از گروه تئاتر شولیز کوهرنگ

24.نمایشنامه"شب محبوبه"به نویسندگی سید حسین فدایی حسین  به کازگردانی امیر دادور از گروه تئاتر شولیز کوهرنگ

25.نمایشنامه "خانم" به نویسندگی آرش عباسی به کارگردانی زهره امیدی از گروه تئاتر بهشت آباد شهرستان اردل

26.نمایشنامه"ماه بر ترک اسب پیر"به نویسندگی ایوب آقاخانی به کارگردانی محمد حسن سلیمی از گروه تئاتر دیکته شهرستان بن

27.نمایشنامه "کسی نیست همه ی..."به نویسندگی آتیلا پسیانی به کارگردانی مهرداد حیدری از گروه تئاتر آوینیون بروجن

28نمایشنامه" بیوه های غمگین سالار جنگ"به نویسندگی محمد امیر یار احمدی به کارگردانی آزاده سعیدی از گروه تئاتر مهر آفرین 

29.نمایشنامه "وقتشه"به نویسندگی ندا ثابتی به کارگردانی احمد رضا حیدری از گروه تئاتر کسری شهرستان بروجن

30.نمایشنامه "کابوس در زمستان"به نویسندگی ندا ثابتی به کارگرانی احمد رضا حیدری از گروه تئاتر کسری شهرستان بروجن

31نمایشنامه "..."به نویسندگی و کارگردانی فرزاد صفدری از گروه تئاتر طلوع شهرستان فارسان

32.نمایشنامه "خانه پدری در قبرس"به نویسندگی و کارگردانی رضا ولی پور ار گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد 

33.نمایشنامه "مرگ سبز "به نویسندگی و کارگردانی رضا ولی پور از گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد

34.نمایشنامه "زلزله" به نویسندگی و کارگردانی کمال الدین شفیعی  از گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد

35.نمایشنامه"روی زمین "به نویسندگی افروز فروزند به کارگردانی ثزیا امینیان از گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد

36.نمایشنامه"شب هزارویکم به نویسندگی بهرام بیضایی به کارگردانی ثزیا امینیان ار گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد

37نمایشنامه "محاصره"به نویسندگی حسن جنت مکان به کارگردانی ثریا امینیان از گروه تئاتر آرام شهرستان شهرکرد

38.نمایشنامه "سها، یک ستاره سرخ"به نویسندگی و کارگردانی مسلم سلیمانیان از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد 

39.نمایشنامه "کسی نیست همه داسا را به یاد آورد"به نویسندگی...و کارگردانی مصطفی محمدی از گروه تئاتر آستاره فارسان

40.نمایشنامه "دور باطل "به نویسندگی ...   به کارگردانی مصطفی محمدی از گروه تئاتر آستاره شهزستان فارسان

لازم به ذکر است از بین متون فوق الذکر می بایست 15 نمایشنامه توسط هیئت بازخوان انتخاب و جهت آماده سازی و تولید به مرحله بازبینی معرفی گردند.

امید بسیم خاطر نشان کرد، دبیرخانه و ستاد برگزاری بیست و ششمین جشنواره تئاتر استانی امسال فقط میزبان 7 اثر خواهد بود که می بایست تا پایان شهریورماه 93 پرونده تولید آثار و برگزاری جشنواره بسته شود چرا که طبق دستوالعمل مرکز از معرفی نمایش هایی که حتی در اولین روزهای مهرماه به جشنواره مناطق راه یافته اند معذوریم.

روابط عمومی گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد  


مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه