close
تبلیغات در اینترنت
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد - 31
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
افتتاح تالار بزرگ بنیاد شهید در شهرکرد یکی از بهترین و مجهز ترین سالن های استان

افتتاح تالار بزرگ بنیاد شهید در شهرکرد یکی از بهترین و مجهز ترین سالن های استان

حجت الاسلام والمسلمین فتاحی کارشناس امور هنری و نمایشی استان: در این رابطه گفت، سالن بنیاد شهید و امورایثارگران استان چهارمحال و بختیاری با گنجایش پانصد نفر تماشاچی دارای شرایطی  مساعد و سیستم های مجهز (نور و صوت) جهت اجرای عموم نمایش بسیار ایده آل و مناسب می باشد، وی افزود در ساخت این سالن از مشاوره تعدادی هنرمند با تجربه تئاتر بهره مند و تا حد امکان متناسب با اجرای تئاتر بنا گردید، سن و نوع چیدمان صندلی ها، آگوستیک بودن آن همه و همه گواه بر این مدعاست. 

وی خاطرنشان کرد: این سالن مجهز می تواند برای برگزاری جشنواره های تئاتر بسیج با همکاری سازمان بسیج هنرمندان استان و جشنواره تئاتر استانی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مورد بهره برداری گروه های فعال در عرصه نمایش باشد.

اسماعیل فتاحی در پایان از مجموعه همسفران مهتاب بخاطر همکاری صمیمانه و اجراهای موفقش خاص بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکر و از سرپرست محترم گروه جناب آقای حسین اصغریان تداوم همکاری را خواستار شد.

مشــاهده کامل خبر
هنر معماری از ترکیب فرم و فضا و زمان،خط و مشی به تئاتر می دهد.

هنر معماری از ترکیب فرم و فضا و زمان،خط و مشی به تئاتر می دهد.

هنر تئاتر بطور خلاصه پیام رسانی یا توصیف عینی و شرح و بیان احساسات و داستان ها بصورت زنده و در قالب یک صحنه و توسط بازیگران می باشد که این عده از بازیگران در چهارچوبی که کارگردانان و یا تئاتر گردان تعریف نموده حرکات لازم را انجام داده و آن حرکات را با دیالوگ ها بیان می کنند.

بازیگران با محدودیت مکانی نسبت به ارائه احساسات و نقش خود و بیان داستان و موضوع اقدام می کنند بازیگر با بازی خود فضای محدود را برای بیننده بصورت یک فضای باز می سازد بطوریکه تماشاگر خود را سهمی از آن محیط می پندارد . هنر معماری از ترکیب فرم و فضا و زمان و روان و زندگی تشکیل شده است و این ترکیبات یک خط و مشی تئاتر به معماری داده است .

معماری در زمانهای مختلف با توجه به مکان ها و فضاها و زندگی ها دارای فرم و طبقه بندی خاص خود گردیده است که برخی اوقات این آمیزش از ترکیب دو و یا چند هنر دیگر پدید آمده است .

 

مشــاهده کامل خبر

تئاتر پست مدرنیسم (یاداشت های نریمان عبدی)

    یادداشت های نریمان عبدی

  
پست مدرنیسم و تاتر
 در تحلیل یک متن یا اجرای پست مدرن یک اثر تاتری نمیتوان به بررسی جنبه های روانشناختی یا پیشینه های شخصیتی  ، تاریخی یا اجتماعی افراد پرداخت. شخصیتی که در متن یا روی صحنه نشان داده میشود فاقد هرگونه عمق روانشناختی است و باید او را همانگونه که هست پذیرفت.
شیوه هایی که برای خلق نمایش پست مدرن به کار گرفته میشوند عبارتند از : رجوع به ماهیت تاتر(5) ، التقاط هنری ، تقلید سبکی Pastiche  ، مولتی مدیا ، برتری تصویر بر واقعیت  و عدم تاکید بر متن ، کلام یا زبان.
تاتر پست مدرن به اجرا به عنوان فرآیندی همواره در حال تبدیل و تغییر ، اهمیت بسیار میدهد. در تاتر پست مدرن همه چیز در حال حرکت است و هیچ چیز ثابت و از پیش تعیین شده ای وجود ندارد. در نتیجه این تاتر به احتمالات و پیشامد ها اهمیت بسیار میدهد. به همین دلیل است که هیچ دو اجرایی از یک متن مانند هم نیست. اجرای خالصی که از نظر پونت بریارد از خصایص تاتر پست مدرن است ، از پیشامدهای احتمالی ابایی ندارد و بعلاوه بر خصیصه ی تابع پیشامد و موقعیت بودن نیز چون مهم تلقی کردن مفهوم اینجا و اکنون ، اصرار می ورزد. به همین دلیل اجرای پست مدرنیستی به تدریج به ظهور میرسد و پیش از آنکه بازآفرینی کند ، نمایش میدهد
ادامه مطلب را بخوانید

مشــاهده کامل خبر

چخوف نویسنده ای که سعی در بیان تجربه های واقعی زندگی دارد.

زندگینامه  چخوف - نویسندهچخوف نويسنده اي است که با تاثير پذيري از ناتوراليسم سعي بر نشان دادن واقعيت دارد.

بدون آنکه مانند نويسندگاني چون ايبسن درام را وسيله اي براي بيان افکارشخصي خودش کند و يا مثل استريندبرگ سعي در بيان واقعياتي کند که وراي تجربه ي شخصي اش است.

چخوف نويسنده اي بود که مي خواست بي طرفانه سخن بگويد و زندگي را آنطوري ترسيم کند که هست.

اين تاثير پذيري از ناتوراليسم اروپايي و رسيدن به نقطه نظر جديد درام، تحت تاثير چهار عامل اصلي صورت مي گيرد.

1- تاتر ماينينگن (کارگردان آلماني، تولد 1772) است. ماينينگن که به عنوان اولين کارگردان به معناي امروزي کلمه مسئوليت اجراي پروژه را به عهده مي گيرد، صحنه هاي پر پرسوناژ را ابداع کرده و نورپردازي خاص صحنه را متداول مي کند و لباس و صحنه آرايي را به مفهوم جديد کلمه در تئاتر باب مي کند و همچنين اهميت بسياري به جزئيات زماني و مکاني نمايشنامه مي دهد.

ماينينگن، ميزانسن را بنا بر آنچه که ديالوگ ايجاب مي کند، تغيير مي دهد و بازيگر ديگر روي يک نقطه و با يک حالت تکراري و يکنواخت بازي نمي کند و نور خاص صحنه بر تمام حالت هاي مورد نياز او تاکيد مي کند. همه ي اينها عواملي هستند که چخوف تحت تاثيرشان قرار مي گيرد و اجراهايي آزادانه و با تحرک صحنه اي کاملا متفاوت را بنياد مي کند.

ادامه مطلب را بخوانید...

مشــاهده کامل خبر
شخصیت دراماتیک و انواع آن

شخصیت دراماتیک و انواع آن

انواع «شخصیت» نمایشی
بحث شخصیت و جایگاه و اهمیت آن در درام با مبحث دیگری به نام انواع شخصیت پیوند می‌خورد و تنها با بررسی نظر‌یه‌های مختلف در باب اهمیت آن و كلیدی ‌تر بودن این عنصر از درام در مقایسه با سایر عناصر پایان نمی‌یابد.بحث انواع شخصیت در درام در واقع پی گیری كاركرد یك شخصیت در درام است كه این پیگیری منجر به تقسیم بندی این عنصر به چند نوع واز چند حیث، خواهد شد. این تقسیم‌بندی همان طور كه اشاره شد در واقع بررسی نقش (‌كاركرد) هر شخصیت و سهم آن در شكل‌گیری درام است و همچنین مدخلی است به شناخت چند اصطلاح مهم در تحلیل شخصیت و درام. 
مشــاهده کامل خبر
فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که با همت مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، انجمن هنرهای نمایشی و موسسه بین‌المللی تئاتر برگزار می شود در قالب 13 بخش منتشر شد. 

فراخوان سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر که با همت مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد، انجمن هنرهای نمایشی و موسسه بین‌المللی تئاتر برگزار می شود در قالب 13 بخش منتشر شد.
به گزارش صحنه، مرور تئاتر ایران، برگزیدگان تئاتر مناطق، جشنواره جشنواره‌ها، چشم‌انداز تئاتر ایران در سال 93، تئاتر نسل نو، تئاتر ملل، بخش رقابتی تئاتر صحنه‌ای، تئاتر خیابانی، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس، مسابقه و نمایشگاه پوستر، چهارمین بازار تئاتر ایران، کارگاه آموزشی و نشست‌های تخصصی بخش‌های سی و دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به شمار می‌روند.
تکمیل فرم تقاضای حضور، مجوز کتبی نویسنده، مترجم یا ناشر، چکیده سوابق هنری متقاضی در قالب صفحه A4، تصویر کارت ملی و یک قطعه عکس متقاضی مدارک عمومی برای بخش های مختلف این جشنواره هستند.
همچنین مدارک اختصاصی بخش مرور تئاتر ایران، چهار نسخه دی وی دی فیلم نمایش، یک نسخه سی دی حاوی عکس های با کیفیت از اجرا و تاییدیه اجرای عمومی با قید تعداد اجرا، سالن اجرا و زمان آن است. علاقه مندان به حضور در بخش برگزیدگان تئاتر مناطق باید یک سی دی حاوی عکس های با کیفیت از اجرا و تاییدیه اجرای عمومی با قید تعداد اجرا و زمان و مکان آن را به دبیرخانه جشنواره ارائه کنند.
ادامه مطلب را بخوانید....

مشــاهده کامل خبر
برای آنان که دغدغه بازیگری و کارگردانی دارند

برای آنان که دغدغه بازیگری و کارگردانی دارند

ارسطو در نخستین کتاب تئوری تئاتر جهان، هنر تئاتر را نهادی اخلاقی دانست و بدین گونه بار تعهد خاصی را بر دوش تئاتر نهاد. هم‌زمان اوریپید با ایجاد تغییراتی در تراژدی، تَه رنگی از تعهد اجتماعی به این هنر افزود، و اریستوفانس در کمدی‌های نقادانه‌اش این رنگمایه را جلوه بیشتری داد و در مواردی آن را سیاسی نیز کرد. البته با نگاهی تیزبینانه‌تر، در تراژدی‌های اشیل و سوفکل هم می‌توان رگه‌هایی از تعهد اجتماعی و سیاسی را یافت مثلاً از آثار مشهور سوفکل، دست‌کم امروزه، از آنتیگونه تعبیری سیاسی می‌کنند. آنچه مسلم است. تئاتر طی دوران‌ها، در تعارض با شرایط موجود بوده و برای بسیاری از آثار تئاتری جهان، سیاست‌های جاری، شرایطی را به وجود آورده‌اند که شرح مفصلشان را در کتاب ارزشمند ملشینگر، تاریخ تئاتر سیاسی، می‌توان خواند، چنان که این هنر را اگر نه متعارض‌ترین هنر، یکی از معارض‌ترین هنرهای جهان می‌توان به شمار آورد. اما تئاتر متعهد به آن مفهوم که امروزه از این ترکیب مستفاد می‌شود، به صورت جریانی تعریف شده و مستمر پس از ظهور رئالیسم شکل گرفت.

مشــاهده کامل خبر
ضربه مهلک جشنواره‌ی نمایش‌نامه‌نویسی بر پیکره‌ی تئاتر

ضربه مهلک جشنواره‌ی نمایش‌نامه‌نویسی بر پیکره‌ی تئاتر

کوروش نریمانی با اشاره به حاشیه‌های داوری جشنواره‌ی نمایش‌نامه‌نویسی گفت: مایه‌ی تاسف است جشنواره‌ای که قرار است در جهت حمایت از حقوق معنوی نمایش‌نامه‌نویسان باشد، اینگونه بر پیکره‌ی نمایش‌نامه‌نویسی ضربه وارد می‌کند.
این نمایش‌نامه‌نویس که با همراهی نادر برهانی‌مرند به عنوان نمایندگان خانه
تئاتر در شورای داوری جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی حضور داشته است در گفتگو با ایسنا تاکید کرد: ما به عنوان هیات داوران جشنواره همچنان بر رأی‌مان تاکید داریم و اصرار داریم جایزه‌ی اول باید‌ به برگزیده‌ی واقعی اهدا ‌شود.
وی با اشاره به پیگیری‌های فراوان برای حل حاشیه‌های اختتامیه این جشنواره گفت: فکر می‌کردم قضیه اختتامیه حل شده است اما گویا پیگیری‌ها و اصرارهای ما همچنان بی نتیجه مانده است.
مشــاهده کامل خبر
تحلیل بازیگری از نگاه کنستانتین استانیسلاوسکی

تحلیل بازیگری از نگاه کنستانتین استانیسلاوسکی

کنستانتین سرگئی استانیسلاوسکی (۱۷ ژانویه ۱۸۶۳ - ۷اوت ۱۹۳۸) بازیگر و مدیر تئاتر روس بود. گرچه دستاوردهای او به عنوان بازیگر و کارگردان بزرگ بوده ولی مهمترین سهم او به خاطر پرتوی است که بر فنون بازیگری افکنده‌است. بازیگری سیستم که او مبدع آنست بر اساس توجه به تمرین خوب به مقتضای نیاز طبایع و ملیتهای مختلف تحول یافته‌است.

 

مشــاهده کامل خبر
نصرالله قادری یکی از برجسته ترین اساتید نویسندگی کشور

نصرالله قادری یکی از برجسته ترین اساتید نویسندگی کشور

معرفی استاد نصرالله قادری

 تاریخ و محل تولد: ١٣٣٩-سمنان

تخصص: کارگردان،منتقد تئاتر؛نویسنده، مدرس سینما و تئاتر
تحصیلات: کاردانی بازیگری و کارگردانی تئاتر از مرکز آموزش هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ کارشناسی ارشد ‏کارگردانی تئاتر از دانشگاه تربیت مدرس ـ لیسانس کارگردانی سینما دانشگاه هنرـ دیپلم اقتصاد اجتماعی از ‏دبیرستان هفت تیر؛ سمنان
   
مشــاهده کامل خبر
فراخوان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

فراخوان بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

مدیرکل ارشاد چهارمحال و بختیاری درخصوص برگزاری این جشنواره گفت: بیست و پنجمین جشنواره تئاتر استان با هدف ایجاد بستر مناسب برای خلق آثار فاخر و تجربه های تازه و کشف افق هایی نو و استعداد های ذاتی در عرصه تئاتر، نیمه دوم مهر در شهرکرد برگزار می شود.
مشــاهده کامل خبر
افتتاح آموزشگاه آرام خاص هنرهای نمایشی در شهرکرد

افتتاح آموزشگاه آرام خاص هنرهای نمایشی در شهرکرد

مشــاهده کامل خبر
تئاتر پست مدرنیسم

تئاتر پست مدرنیسم

از نگاه دکتر مسعود دلخواه:

امروزه كمتر حوزه‌اي از علوم، فلسفه، هنر، ادبيات و مطالعات فرهنگي، اجتماعي، سياسي را مي‌توان يافت كه در آن بحث و نقد و نظر در رابطه با «پست‌مدرنيسم» نباشد. موضوعات «پست‌مدرنيسم»، «اجراهاي پست‌مدرنيستي» و «تئاتر پست‌مدرن» در سالهاي اخير در دانشگاههاي معتبر جهان تا بدان حد مورد توجه قرار گرفته است كه واحدهاي درسي مستقلي ويژة اين موضوعات در دپارتمانهاي مختلف ارائه و تدريس مي‌شود. براي نمونه؛ دپارتمان تئاتر و ادبيات نمايشي كالج ابرلين در آمريكا، از سال 1990 ميلادي، درسي تحت عنوان «تئاتر مدرن و پست‌مدرن» را به واحدهاي درسي دانشجويان اضافه كرده است. همچنين، ارائه چند واحد درسي با عنوان «اجراهاي پست‌مدرنيستي» در دپارتمان «تئاتر و مطالعات اجرا» در دانشگاه ساري انگلستان، نمونة ديگري از اهميت دادن به موضوع پست‌مدرن در تئاتر و هنرهاي نمايشي است. از اين نمونه واحدهاي درسي در دانشگاهها و كالجهاي اروپا و آمريكا بسيارند.
تدريس واحدهاي درسي فوق و مشابه آنها، براي دانشجويان موقعيتهايي را فراهم مي‌آورد تا درك خود از «پست‌مدرنيسم» و رابطة آن با «اجراهاي تئاتري» را مورد بررسي و آزمايش قرار دهند. ارائة چنين درسهايي به شكل مستقل، باعث بحثهاي جد‌ّي و همه‌جانبه دربارة خلاق‌ترين و تازه‌ترين پيشرفتها در تئاتر و فرهنگ رو به گسترش هنرهاي نمايشي گشته، پست‌مدرنيسم را به مثابة يك فعاليت هنري و همچنين به عنوان راه و روشي براي درك هنر‌ِ اواخر قرن بيستم و اوايل قرن بيست و يكم مورد توجه قرار مي‌دهد.
مسلماً، دانشگاههايي كه چنين واحدهاي درسي ارائه مي‌كنند، در كنار آن و هم‌زمان، كتابخانه‌هاي خود را با آخرين كتابها و مجلات در زمينة پست‌مدرنيسم و هنر پست‌مدرن پ‍ُر كرده‌اند، در نتيجه، مواد و اطلاعات لازم براي آموزش را در اختيار مدر‌ّسان و دانشجويان قرار مي‌دهند. براي مثال، دانشگاه ساري انگلستان با معرفي بيش از 60 كتاب و مجلة تئاتري روز با دهها سايت اينترنتي معتبر، زمينة لازم براي رسيدن به دركي عميق و همه‌جانبه از تئاتر و اجراهاي پست‌مدرن را براي علاقه‌مندان فراهم مي‌آورد.


مشــاهده کامل خبر
نشست مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری

نشست مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری

با تشکیل دفتر استقرار گروه های نمایشی، تاکنون 671 گروه به ثبت رسیده و مجوز فعالیت یک ساله دریافت کرده اند.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر، قادر آشنا، مدیرکل هنرهای نمایشی کشور، امروز (18 اردیبهشت) در جمع خبرنگاران شهرکرد از ثبت 7 گروه نمایشی استان چهارمحال و بختیاری در این دفتر خبر داد و خاطر نشان کرد: تاکنون سه گروه نمایشی در این استان مجوز فعالیت دائمی دریافت کرده اند. مدیرکل هنرهای نمایشی کشور با اشاره به حمایت های مالی انجام شده از این گروه ها گفت: گروه های ثبت شده در سه دسته الف، ب و ج دسته بندی می شوند و میزان کمک های پرداختی به آن ها از چهار تا 10 میلیون تومان متغیر خواهد بود. وی همچنین به طرح راه اندازی تئاتر شهر استان ها اشاره کرد و یادآور شد: پس از جانمایی توسط ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها و انجام بازدید گروه اعزامی از مرکز هنرهای نمایشی و تأیید مکان، مبلغ یکصد میلیون تومان برای راه اندازی تئاتر شهر به هر استان اختصاص خواهد یافت.

مشــاهده کامل خبر
روز چهارشنبه جناب آقای قادر آشنا ار سالن های تالار امیرکبیر شهرکرد بازدید کرد

روز چهارشنبه جناب آقای قادر آشنا ار سالن های تالار امیرکبیر شهرکرد بازدید کرد

این باز دید در حاشیه روزجشن  تئاتر استان چهارمحال و بختیاری که در روز چهارشنبه هجدهم اردیبهشت در سالن مهر شهرکرد راس ساعت 16بعد ازظهر برگزار شد صورت گرفت و در راستای تاسیس تئاتر شهر شهرکرد بود.

به همراه وی آقای مهدی حاجیان دبیر جشنواره های بین المللی و سراسری کشور و استاد عزیز کورش نریمانی در این مراسم شرکت داشتند.

آقای قادر آشنا از سازماندهی منسجم گروه ها و برنامه های آینده تئاتر کشور خبر داد.

مشــاهده کامل خبر
کورش نریمانی

کورش نریمانی

محل تولد: نورآباد مقان
تخصص: نويسنده، كارگردان، بازيگر
تحصیلات: كارشناس ادبيات نمايشي از دانشكده سينما تئاتر، 1373كارشناسي ارشد كارگرداني از دانشگاه تربيت مدرس، 1380
قرار است وی با حضورش در حاشیه روز جهانی تئاتر در شهرکرد کارگاه نمایشنامه نویسی برگزار کند، روزهای سه شنبه از ساعت19 الی 21 عصر و چهارشنبه ساعت9:30 الی 12:30 در پلاتو نمایش تالار امیرکبیر شهرکرد، از هنرمندان و بازدید کنندگان سایت گروه تقاضامندیم این فرصت آموزشی را از دست ندهند...
مشــاهده کامل خبر
روز جهانی تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

روز جهانی تئاتر استان چهارمحال و بختیاری

کارشناس و مسئول انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: به مناسبت بزرگداشت روز جهانی تئاتر و همگام با سراسر کشور ، « جشن اردیبهشت تئاتر چهارمحال و بختیاری» چهارشنبه 18 اردیبهشت ماه جاری از ساعت 16 تا 19 در مجتمع فرهنگی و هنری مهر شهرکرد برگزار می شود. به گفته وی در حاشیه این جشن کارگاه نویسندگی با حضور آقای کورش نریمانی روز سه شنبه ساعت 19 الی21 و روز چهارشنبه از ساعت9:30 الی 12:30 در پلاتو نمایش تالار امیرکبیر شهرکرد برگزار می شود.

مشــاهده کامل خبر
پیام دهکردی یکی از چهره های برجسته تئاتر کشور، به مناسبت زادروزش  20 اردیبهشت

پیام دهکردی یکی از چهره های برجسته تئاتر کشور، به مناسبت زادروزش 20 اردیبهشت

پیام دهکردی عزیز تبریک تولدت را از تئاتر استانی که به آن تعلق داری  پذیرا باش

پیام نادری دهکردی متولد 20 اردیبهشت 1356 در شهرکرد به دنیا آمد، وی در رشته ادبیات دراماتیک کارشناسی و مدرک ارشدش را از دانشکده سینمایی و تئاتر تهران اخذ کرده است. تا بحال چندین اثر برجسته نمایشی را کارگردانی و در نمایش ها و فیلم ها و سریال های تلوزیونی متعددی ایفای نقش کرده که بازی هایش در خاطر مخاطبان خواهد ماند، وی یکی از بهترین شاگردان استاد بزرگ و پدر تئاتر ایران مرحوم حمید سمندریان است، چندی پیش به همت انجمن هنرهای نمایشی استان استاد دهکردی به زادگاهش آمد و نوعی رفاقت و مرام تئاتری هدفمند و پاینده را در مدت کوتاهی به هنرجویان آموزش داد و الحق که از جان و دل مایه و انرژی مضاعف گذاشت تا پس از سالها چراغ آموزش تئاتر در استان روشن شود، با آرزوی سلامتی و درخشش و موفقیت برای استاد دهکردی

از بچگی كار می‌كردم

از‌‌ همان روزهای بچگی که در شهرکرد زندگی می‌کردم، با‌‌ همان بافت و فضای سنتی آن روزهای شهرکرد، تابستان‌های من اینطور گذشت که پدرم فرفره درست می‌کرد و من با یك صندوق آدامس و شانسی مجبور بودم در کوچه بچرخم و اجناسم را بفروشم یا در ساندویچی پسرعمه‌ام کار کنم. کار کردن روی زمین کشاورزی دایی‌ها و شوهر عمه‌هایم و باغداری هم جزو اتفاقات آن روزگار بود تا اینکه بزرگ شدم و به اراک آمدم و شدم دانشجوی تئا‌تر، بعد از آن زندگی سخت‌تر هم شد.....

جهت بازدید از سایر عکس های استاد و خاطرات وی بر روی مشاهده مطالب کلیک کنید...

مشــاهده کامل خبر
گروه تئاتر چکاوک شهرکرد درآمد گروهی حاصل از اجرای نمایش خود را تقدیم زلزله زدگان کرد.

گروه تئاتر چکاوک شهرکرد درآمد گروهی حاصل از اجرای نمایش خود را تقدیم زلزله زدگان کرد.

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه