close
تبلیغات در اینترنت
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد - 4
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
 • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
 • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
 • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
 • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
 • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
 • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
 • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
 • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
پایان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر

پایان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر

به گزارش هنرآنلاین، سعید اسدی دبیر این دوره از جشنواره به عنوان نخستین سخنران این برنامه، با ابراز خرسندی از رشد کیفی آثاری شرکت‌کننده در این دوره از جشنواره گفت: سال گذشته تمام ایامی که دبیرخانه در حال تدارک برگزاری جشنواره بود، همه همکارانم شرایطی فراهم کردند تا آثار مورد قبولی به بخش‌های مختلف این جشنواره راه یابد و خوشبختانه آثاری که در بخش‌های گوناگون اجرا شدند، نشان می‌دهد امسال، فضای خوبی برای گفتگو، نقد و اظهار نظر میان خانواده هنرمندان تئاتر فراهم شده است. این اتفاق باشکوه امسال سی و پنجمین دوره خود را سپری کرد و حتما فرصتی برای تبادل اندیشه و تجربه در تئاتر ایران بوده است.

وی با بیان اینکه پذیرای همه نقدها بودیم، از توجه به مسایل اجتماعی به‌عنوان یکی از ویژگی‌های این دوره از جشنواره یاد کرد و توضیح داد: این دوره از جشنواره بر اساس یک برجسته‌سازی موضوعی به دو مساله توجه داشت؛ نخست، حمایت از پویش ملی "من صدای آب هستم" و دیگری بحث مسئولیت‌پذیری اجتماعی. بر همین اساس، به آثار هنری که در این دو بخش اجرا داشتند، توجه ویژه‌ای داشتیم.

مشــاهده کامل خبر
بودجه تئاتر سال آینده ۱۰ میلیارد تومان افزایش می یابد

بودجه تئاتر سال آینده ۱۰ میلیارد تومان افزایش می یابد

پایگاه خبری تئاتر: سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفتمین روز از برگزاری سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کرد و در سالن قشقایی مجموعه به تماشای نمایش «پستو» به کارگردانی مشترک سیدحسین موسوی و کامران جباری از شهر بیجار نشست.

در این بازدید علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، سعید اسدی دبیر سی و پنجمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و پیمان شریعتی رئیس مجموعه تئاتر شهر و دبیر اجرایی جشنواره نیز حضور دارند.

وزیر ارشاد پس از تماشای نمایش «پستو» در جمع خبرنگاران حضور پیدا کرد و به تعدادی از پرسش های آن ها پیرامون وضعیت فعلی جشنواره بین المللی تئاتر  فجر، حضور فعال هنرمندان و گروه های فعال تئاتر استان ها در جشنواره و بازسازی مجموعه تئاتر شهر پاسخ داد.

مشــاهده کامل خبر
اعضای شورای بازبینی دوزادهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج

اعضای شورای بازبینی دوزادهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج

به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج، کوروش زارعی، دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج، وحید آقاپور، علی فرحناک، محسن سلیمانی فارسانی، محمد حمزه‌زاده، سعید نجفیان، کریم اکبری مبارکه و احمد جولایی را به عنوان اعضای شورای بازبینی آثار این رویداد فرهنگی برگزید.همچنین طی احکامی انوشیروان پیشدار به عنوان دبیر اجرایی استانی و آصف زامیران به عنوان مسئول هماهنگی کمیته‌های ستاد اجرایی انتخاب شدند.

این شورا قرار است در طول دوره بازبینی 72 اثر صحنه‌ای و خیابانی را ارزیابی کنند.

دوازدهمین دوره جشنواره تئاتر بسیج از 26 تا 30 بهمن در استان هرمزگان برگزار می‌شود.

مشــاهده کامل خبر
سهم استان‌ها از ویترین تئاتر ایران

سهم استان‌ها از ویترین تئاتر ایران

به نقل از هنرآنلاین؛ یکی از شاخصه‌های مهم سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر توجه به هنرمندان شهرستانی است؛ همچنین برگزاری جشنواره استانی فجر امسال سرآغاز برگزاری همایشی بود که 60 کارگردان از شهرهای مختلف در آن حضور داشتند. در این همایش 15 اثر نمایشی به جشنواره راه پیدا کرد، ضمن اینکه 14 اثر نمایشی دیگر نیز به بخش فجر استانی راه پیدا کردند تا به صورت مستقل در استان‌های میزبان جشنواره به اجرای عمومی بپردازند. 

استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، یزد، مازندران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی به‌عنوان میزبانان جشنواره فجر استانی مشخص شدند تا بخش فجر استانی سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر در بازه زمانی 10 تا 29 دی ماه در این هفت استان برگزار شود و پس از آن  جشنواره در تهران آغاز به کار کند که در این میان از 111 اثر نمایشی ایرانی 49 اثر متعلق به استان‌های کشور است؛ بر این اساس، آثار این دوره از جشنواره پراکندگی حضور استان های مختلف را در این دوره نشان می‌دهد.  

آمارهای این جشنواره نشانگر این موضوع است که 23 استان از 32 استان کشور در سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر حضور دارند.

مشــاهده کامل خبر
شهرام کرمی دبیری سال آینده جشنواره‌ی تئاتر کودک را نپذیرفت

شهرام کرمی دبیری سال آینده جشنواره‌ی تئاتر کودک را نپذیرفت

 دبیر بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: در قبال تئاتر کودک و نوجوان دین خود را ادا کرده‌ام و ترجیح می‌دهم در جشنواره سال آینده با یک نمایش حضور داشته باشم تا در کار اجرایی حضور پیدا کنم.

مشــاهده کامل خبر
مفهوم اجرا از نگاه رابرت ویلسون

مفهوم اجرا از نگاه رابرت ویلسون

مشــاهده کامل خبر
رونمایی از نشان‌واره دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج

رونمایی از نشان‌واره دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج

به گزارش سایت نسخه هنر؛

دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج به همت حوزه هنری و بسیج هنرمندان بهمن ماه سال جاری در بندرعباس برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی و جذب هنرمندان بسیجی با تأکید بر نگارش نمایشنامه‌های جدید با هدایت و نظارت استاد راهنما و حمایت از تولید و اجرای نمایش و پرهیز از آثار تکراری و عاریتی با تکیه بر توان هنرمندان بسیجی اعلام شده است.

این جشنواره امسال برای نخستین بار دارای نشان‌واره خاصی شد. به همین مناسبت میزگردی به منظور رونمایی از این نشان واره و تشریح برنامه‌های دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج با حضور کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و دبیر دوازدهمین جشنواره تئاتر بسیج و امیر نصیربیگی مدیر امور انجمن‌های سازمان بسیج هنرمندان در خبرگزاری فارس برگزار شد.

مشــاهده کامل خبر
کسب موفقیت های تئاتر کاست محزون به روایت تصویر

کسب موفقیت های تئاتر کاست محزون به روایت تصویر

مشــاهده کامل خبر
تئاتر کاست محزون کاری از گروه تئاتر همسفران مهتاب در ایام دهه فجر، فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکرد

تئاتر کاست محزون کاری از گروه تئاتر همسفران مهتاب در ایام دهه فجر، فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکرد

اجرای تئاتر کاست محزون، کاری از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد در ایام دهه فجر، فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکرد

تئاتر کاست محزون به نویسندگی مسلم سلیمانیان و کارگردانی: مسلم سلیمانیان و جلال نجفی کاری از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد، پس از کسب موفقیت های بسیار در سطح کشور اینک برای بازدید شما علاقه مندان به فرهنگ غنی و ناب چهارمحالی به روی صحنه خواهد رفت.

یکی از نشانه های بارز و متفاوت این نمایش استفاده از اشعار، موسیقی و گویش محلی دهکردی است که برای اولین بار در سطح کشور در جشنواره های منطقه ای اهواز و سراسری سوره ماه تهران اجرا گردید و با استقبال بی نظیر تماشاچیان مواجه شد.

کسب رتبه های برتر بازیگری و کارگردانی، معرفی به جشنواره های معتبر و ساخت تله تئاتر این نمایش از جمله موفقیت های کسب شده آن می باشد.

اجراهای کاست محزون را از 13 لغایت 26 بهمن ماه 94 در فرهنگسرای بزرگ ارشاد شهرکرد واقع در خیابان فردوسی شمالی ساعت 18 پیگیری نماید.

گویش دهکردی را در این اثر به شیرینی باور کنیم.

این نمایش به همت حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری تولید و با همیاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسامی استان به روی صحنه خواهد رفت.


مشــاهده کامل خبر
راهیابی نمایش: وصدا این همیشه ترسان، به سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

راهیابی نمایش: وصدا این همیشه ترسان، به سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

به گزارش روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر دبیرخانه جشنواره ضمن ارج نهادن به تلاش هنرمندان گرانقدر و فعالان تئاتر استان ها در سراسر کشور اعلام کرد: گروه ارزیابی و انتخاب آثار بخش"فجر استانی" متشکل از،حسین پاکدل، نادر برهانی مرند و آرش دادگر، پس از تماشای آثار متقاضی شرکت کننده در این بخش به اتفاق آرا چهارده نمایش را برای حضور در مرحله نهایی بخش "فجر استانی" انتخاب کرد.

مشــاهده کامل خبر
اجرای نمایش مادیان سیاه در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد، دی ماه 94

اجرای نمایش مادیان سیاه در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد، دی ماه 94

 

 نمایش "مادیان سیاه" به نویسندگی و کارگردانی سارا اسماعیلی و با بازی پریا امینی، سارا اسماعیلی، رامک مردانی، سعید شیرزاد کاری از گروه تئاتر شب شهرکرد از روز شنبه ۵ دی ماه الی ۱۴ دی ماه ساعت۱۷ در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری روی صحنه خواهد رفت.

دیگر عوامل این نمایش عبارتند از: طراح صحنه و پوستر: علی توکلی سورشجانی، اجرای نور: رسول حداد، اجرای گریم: سید ایمان طاهریان، اجرای موسیقی: صادق چلگردی، مدیر صحنه : زهرا امیر خانی، مدیر تبلیغات و روابط عمومی: علی توکلی سورشجانی

جهت هماهنگی و رزرو بلیت با شماره تلفن ۰۹۱۹۲۱۳۱۹۶۹ تماس حاصل بفرمایید.

مشــاهده کامل خبر
نمایش عظیم به میدان عشق به روایت تصویر، مهرماه 94 کنگره شهدای گرانقدر استان چهارمحال و بختیاری

نمایش عظیم به میدان عشق به روایت تصویر، مهرماه 94 کنگره شهدای گرانقدر استان چهارمحال و بختیاری

 • نمایش به به میدان عشق - کاری از انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری
 • به مناسبت برگزاری کنگره سرداران و شهدای والا مقام استان
 • نویسنده : مسلم سلیمانیان چالش تری، کارگردان: مسلم سلیمانیان، مهدی عسگری چالش تری
 • ساخت و کارگردان جلوه های تصویری ( ویدئو وال ) : سجاد میرزائیان دهکردی
 •  طراح و اجرای دکور و صحنه: حمید خندان
 • مشاور نویسنده و کارگردان، طراحی و پردازش و جلوه های نوری: عادل محمدیان با همکاری: صادق چلگردی و حسین عبدالهی
 • ساخت افکت، موسیقی و تدوین: مهدی عسگری، مسلم سلیمانیان و رسول حیدری
 • بازیگران: راضیه اسماعیلی، سید ایمان طاهریان، رضا علوی، سیما توسلی، رسول حداد، نسیم اسماعیلی، مرضیه جاوید، الناز بش، زهرا پیچک، زهرا میراحمدی، زهرا یزدانی، سحر سلیمانیان، زهرا قاسمیان، سینا قاسمیان، هادی امیدی، وصال منصوری، افسانه منصوری، راضیه جمشیدی، رضا قاسمی، صدیقه ابراهیمی،سعید حیدری، رضا حسین زاده و....
 • دستیاران و مدیر صحنه و پشتیبانی: فرزاد فخریان، علی توکلی
 • عکاس: سارا دهقان
 • با همکاری و همت معاونت فرهنگی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری

 

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه