close
تبلیغات در اینترنت
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد - 6
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
اعلام نتایج بازخوانی متون بیست و چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه

اعلام نتایج بازخوانی متون بیست و چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه

آثار راه یافته به مرحله بازبینی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه

با پایان یافتن زمان بازخوانی متون نمایشی بیست و چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه آثار راه یافته به مرحله بازبینی توسط هیئت بازخوانی انتخاب شدند.

 هیئت بازخوان بیست و چهارمین جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه متشكل از سعید كشن‌فلاح، شهرام كرمی، توحید معصومی و حسینعلی شوندی  آثار راه یافته به بخش بازبینی را اعلام کردند.

 تعداد 50 متن از میان 205 متن رسیده از تهران، و 86 متن از میان 382 متن رسیده از شهرستان‌ها به مرحله بعد معرفی شدند.

نمایشنامه های -"کاست محزون" به کارگردانی مسلم سلیمانیان چالش تری " ، "پوتین های عمو بابا" به کارگردانی مرضیه اسماعیلی و جاده ای به سوی کعبه" به کارگردانی رضا ولی پور دهکردی از استان چهارمحال و بختیاری به مرحله بازبینی آثار معرفی شدند.

جهت مطالعه اسامی متون منتخب سایر استان ها بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید...

مشــاهده کامل خبر
مهرداد رایانی مخصوص به عنوان مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد

مهرداد رایانی مخصوص به عنوان مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد

مدیر امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد

به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از خبرگزاری مهر؛

مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی طی حکمی مهرداد رایانی مخصوص را به عنوان مدیر امور بین‌الملل اداره کل منصوب کرد.

جهت مطالعه بیشتر بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید...

مشــاهده کامل خبر
نشست مشترک انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان با مدیر مرکز هنرهای نمایشی

نشست مشترک انجمن نمایش سازمان بسیج هنرمندان با مدیر مرکز هنرهای نمایشی

به گزارش سایت نسخه هنر؛

حسین مسافرآستانه و سعید نجفیان ، رئیس و نایب رئیس انجمن نمایش بسیج هنرمندان ، به همراه امیر نصیربیگی مدیر امور انجمن ها و تشکل های ادبی و هنری سازمان بسیج هنرمندان نشست مشترکی با مهدی شفیعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی و پیمان شریعتی معاون ایشان برگزار کردند. 

در این نشست شیوه های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت و مقرر گردید در جلسه آتی تفاهم نامه ای جهت آموزش و تولید مشترک دو مرکز به تصویب و اجرا برسد.

مشــاهده کامل خبر
کیوان نخعی به عنوان مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد.

کیوان نخعی به عنوان مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی منصوب شد.

 مدیرکل اداره هنرهای نمایشی، طی حکمی مدیر روابط عمومی این اداره را منصوب کرد.

به گزارش دریافتی سایت ایران تئاتر از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی، طی حکمی کیوان نخعی را به عنوان مدیر روابط عمومی این اداره منصوب کرد. در این حکم آمده است: «ارتقا و گسترش هنرهای نمایشی جز با تعامل مثبت با رسانه­ها، استفاده از ظرفیت­های آشکار و مغفول سایر نهادها و تشکیلات دولتی و غیردولتی و سایر سطوح حوزه­های تخصصی اطلاع‌رسانی وزارت متبوع امکان‌پذیر نخواهد بود. نظر به توانمندی­‌ها و سوابق جنابعالی، شما را به عنوان مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی منصوب می­کنم. امیدوارم با بهره‌مندی از توانایی­‌های همکاران اداره کل و تعامل با هنرمندان و اهالی رسانه در سراسر کشور، زمینه‌ساز گسترش هنرهای نمایشی در کشور عزیزمان باشید.» نخعی که فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر است، مدیریت روابط عمومی اداره برنامه‌های تئاتر، مدیریت تماشاخانه سنگلج و مدیریت کتابخانه تخصصی تئاترشهر را در کارنامه دارد. او پیش از این به عنوان کارشناس در واحد هماهنگی تئاتر استان‌های کشور مشغول به فعالیت بود. او که عضو هیات موسس انجمن نویسندگان و منتقدان خانه تئاتر است، تا سال 1381 در نشریات گوناگون نقد تئاتر و سینما می‌نوشت. نگارش نمایشنامه‌های «هپروت»، «جایی که پیاده‌رو تموم می‌شه»، «سفر سه نفره سرهنگ»، «سر شاخ»، «پارازیت»، «غریب طوس»، «تنگنا»، کارگردانی نمایش «خشم» نوشته ماکس فریش و نمایش «غریب طوس»، مدیریت اجرایی نمایش «پنجره‌ها» به کارگردانی فرهاد آییش، نگارش فیلمنامه سینمایی «نامه‌های باد»، تله‌تئاتر «جاده باریک می‌شود» و ساخت فیلم کوتاه «آسمان سربی» از فعالیت‌های هنری نخعی است.

مشــاهده کامل خبر
اردوی یک روزه هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری جهت تماشای نمایش: هیچ کس نیست بیدارمان کند

اردوی یک روزه هنرمندان تئاتر استان چهارمحال و بختیاری جهت تماشای نمایش: هیچ کس نیست بیدارمان کند

به گزارش سایت تئاتر شهرکرد،

 انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری: اردویی یک روزه جهت تماشای نمایش "هیچ کس نیست بیدارمان کند" به نویسندگی محمدامیر یار احمدی و به کارگردانی پیام دهکردی، تماشاخانه باران در نیمه دوم خرداد ماه صورت خواهد پذیرفت.

امید بسیم کارشناس و مسئول هنرهای نمایشی ضمن اعلام این خبر افزود: هنرمندان عزیز می بایست قبل از اعزام جهت ثبت نام اقدام نموده و با شماره تلفن: 09140210362 تماس حاصل نمایند.

وی در پاسخ سوال مطرح شده از جانب جمعی از هنرمندان حاضر در تالار امیرکبیر مبنی بر ضرورت حضور همه هنرمندان بلاخص تازه کاران و آن دسته از همکاران عزیزی که حتی هنوز در سطح اولیه و شناخت ابتدایی تئاتر به سر نمی برند مانند یک اردوی دانش آموزی بیان کرد: می بایست کرامت همه هنرمندان حفظ شود و استفاده از فضاهای موجود از جمله اردوی یک روزه تئاتر برای همه یکسان باشد.

امید بسیم در پاسخ سوال دیگری مبنی بر اینکه هزینه این اعزام با این شرایط می تواند به اندازه یک حمایت گروهی و یا تولید یک اثر نمایشی هزینه بر باشد آن هم در این شرایط اقتصادی که فضای سخت افزاری و نرم افزاری تئاتر استان نفس نفس می زند و به شدت نیاز به حمایت دارد و نباید تولید اثر متوقف شود پاسخ داد: سال 1394 سال خوبی برای تئاتر استانمان خواهد بود و به نقل از مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان افزود: ان شالله روزهای بهتری را برای تئاتر شاهد خواهیم بود.

این مسئول در جواب این سوال که اصلا حضور هنرجویان تازه کار که بعضاً حتی سابقه یکساله هم در کنار پیشکسوتان ندارند صرفاً هزینه های جانبی را بی هدف بالا خواهد برد و می تواند این هزینه صرف تولید اثر شود و یا در جهت آموزش های درون استانی صرف شود گفت:  اگر ظرفیت بیش از هزینه ی پیش بینی شده باشد احتمال لغو و یا گزینش پیشکسوتان و موثرین تئاتر وجود دارد.

به گفته مدیر تالار امیرکبیر شهرکرد محیط تمرین ها و اجرای نمایش در این مجموعه در شأن تئاتر استانمان نیست و این مجتمع نیاز به تعمیر و بازسازی اساسی دارد، سیستم های صوتی، نور، گرمایش و سرمایش، سالن انتظار، سرویس های بهداشتی و آبدارخانه مجموعه بسیار مستهلک و نیاز به تعمیر دارند.

مشــاهده کامل خبر
فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد حذف جشنواره منطقه ای

فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد حذف جشنواره منطقه ای

فراخوان سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر با حذف جشنواره های تئاتر منطقه ای و بخش مناطق منتشر شد .

فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با رویکرد توجه ویژه به اجرای عمومی، برجسته سازی نقش جشنواره های تئاتر استانی، بهره گیری از ظرفیت های موجود تئاتر کشور (حرفه ای و دانشگاهی) و ... منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی تئاتر فجر، سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در حوزه نمایش های فضای باز میزبان این نمایش ها در 2 بخش "مسابقه تئاتر خیابانی" و "میهمان" خواهد بود. 
در حوزه نمایش های صحنه ای نیز، 3 بخش "نسل نو"، "تولیدات تازه" و "مرور تئاتر ایران" (شامل 2 بخش "برگزیدگان جشنواره های تئاتر استانی" و "تولیدات اجرا شده در تالارهای نمایشی کشور" سراسر کشور) وجود دارد.

گرایش این دوره بیشتر معطوف به انتخاب درصد عمده ای از آثار از میان نمایش های پیشتر تولید شده است و درصد کمتری از آثار جشنواره را تولیدات جدید در برخواهد گرفت.
از نکات قابل توجه فراخوان این دوره از جشنواره تئاتر فجر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فراخوان سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر منتشر شد

- برجسته سازی نقش جشنواره های تئاتر استانی با حذف بخش منطقه ای (به عنوان بخشی از فرآیند انتخاب آثار) از دیگر نکات فراخوان این دوره از جشنواره است.
- طراحی زمان بندی نحوه ارائه آثار و فرآیندهای انتخاب به گونه ای است که برای بخش "تولیدات تازه" نزدیک به 80 روز زمان تمرین آثار در نظر گرفته است و پس از اعلام نتایج نهایی، گروه ها حداقل 35 روز برای آماده سازی کامل اجرا فرصت خواهند داشت.

رویکرد دانشگاهی به بخش نسل نو و بهره گیری از ظرفیت های موجود در این حوزه ها که در فرآیندهای هدایتی دانشگاهی به ثمر رسیده اند، با حذف پذیرش متن در فرآیند انتخاب از تغییرات فراخوان این دوره است.- جشنواره امسال در بخش صحنه های 2 بخش رقابتی" مسابقه تئاتر بین الملل" و "مسابقه تئاتر ایران" را دارد.- جشنواره امسال در بخش صحنه ای بخشی به عنوان برگزیدگان سایر جشنواره ها ندارد و آثار این جشنواره ها صرفاً از طریق بخش مرور می توانند متقاضی حضور در جشنواره باشند.

جهت مطالعه جزئیات فراخوان بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید...

مشــاهده کامل خبر
نتایج اختتامیه هجدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، فتح خرمشهر

نتایج اختتامیه هجدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت، فتح خرمشهر

جشنواره تئاتر مقاومت ­- فتح خرمشهر برگزیدگان خود را شناخت

مراسم اختتامیه هجدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت فتح خرمشهر با اعلام برگزیدگان خود به پایان رسید.

اختتامیه هجدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت فتح خرمشهر شب گذشته با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسماعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، حجت الاسلام محمدعلی زم، معاون فرهنگی شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مهدی شفیعی، مدیر کل مرکز هنرهای نمایشی، همایون قنواتی، مدیر کل اداره ارشاد خوزستان و... در سالن خلیج فارس خرمشهر برگزار شد.

از سید اکبر دانیالی بازیگر نمایش حکایت نامداران از زبان پایداران کاری از گروه تئاتر شهرستان لردگان استان چهارمحال و بختیاری در این جشنواره تقدیر به عمل آمد. 

جهت اطلاع از نتایج اختتامیه جشنواره به ادامه مطلب بروید...

مشــاهده کامل خبر
جشنواره تئاتر ایثار و مقاومت در فارسان برگزار می شود

جشنواره تئاتر ایثار و مقاومت در فارسان برگزار می شود

به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از ایرنا؛

جواد کارگران دهکردی،روز یکشنبه گفت: جشنواره تئاتر ایثار و مقاومت در رده استانی و با نام ققنوس برگزار می شود.

وی گفت:این جشنواره در راستای حمایت و تشویق هنرمندان هنر نمایش استان و به منظور کشف استعداد های خلاق،جوان و توسعه و گسترش نمایش حرفه ای اجرا خواهد شد. 

به گفته وی، نمایشنامه های بومی و دست نویس از شرایط شرکت در این جشنواره برای کارگردانان است.

کارگران یادآور شد:متن هایی که دارای کیفیت،خلاقیت و با نگاه تازه باعث ایجاد جریان فکری در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد، مورد حمایت قرار می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا سی ام مهرماه است.

امسال علاوه بر جشنواره ایثار و مقاومت،جشنواره تئاتر استانی نیز در شهرکرد شهریورماه برگزار می شود.

مشــاهده کامل خبر
عنوان پهلوانی تئا‌تر ایران برازنده توست

عنوان پهلوانی تئا‌تر ایران برازنده توست

مشــاهده کامل خبر
تمدید فراخوان کارگاه تخصصی و حرفه ای طراحی صحنه تئاتر و سینما تا پایان خرداد ماه 94

تمدید فراخوان کارگاه تخصصی و حرفه ای طراحی صحنه تئاتر و سینما تا پایان خرداد ماه 94

انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری برگزار می کند.

 کارگاه تخصصی طراحی صحنه تئاتر و سینما زیر نظر مدرس اصغر اشراقی دهکردی کارشناس ارشد و فارغ التحصیل از دانشگاه هنرهای زیبا تهران 

(مهلت ثبت نام تمدید شد) 

محمدرضا سلیمانی ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری اعلام کرد: این کارگاه تخصصی با همیاری و مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری اول تیرماه 1394 در محل تالار امیرکبیر شهرکرد برگزار می شود. وی افزود: به منظور کاربردی کردن آموزش‌های مرتبط با تئاتر و سینما در این کارگاه تلاش خواهیم کرد تا هنرمندان این دو  رشته‌ ی مهم و تئاثیرگذار را به خلق آثاری هنری ترغیب کنم تا از این طریق آموزش‌ها شکلی کاربردی‌تر داشته باشد، بنابراین در پایان دوره این کارگاه تخصصی مدرک پایان دوره از طرف سازمان بسیج هنرمندان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارائه می شود و در نهایت پذیرفته شدگان این دوره به دوره های تکمیلی معرفی خواهند شد، در کارگاه های تخصصی تکمیلی بازدید از شهرک سینمای و نمایش های تئاتر شهر و... در تهران و استان های همجوار در دستور کار است.

بر این پایه به علت تداخل زمان ثبت نام با امتحانات هنرجویان و عدم اطلاع رسانی مفید مهلت ثبت نام تا پایان خردادما 1394 تمدید شد. 

جهت اطلاع از شرایط ثبت نام بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید...

  

مشــاهده کامل خبر
با همکاری انجمن تئاتر بسیج هنرمندان و حوزه هنری/ اجرای نمایش واپسین رقص برگ با باد

با همکاری انجمن تئاتر بسیج هنرمندان و حوزه هنری/ اجرای نمایش واپسین رقص برگ با باد

به گزارش سایت نسخه هنر؛

نمایش"واپسین رقص برگ با بادنوشته امیر زاوش و سینا دلشادی و با کارگردانی بهمن پارسا آرا از 6 تا8 خرداد ماه ساعت 18:45 در تماشاخانه مهر حوزه هنری به روی صحنه خواهد رفت. این نمایش که تولید حوزه هنری استان مرکزی است و از آثار برگزیده یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج هنرمندان با کسب پنج عنوان برتر میباشد، اجرای موفقی در سی و سومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر  نیز داشته است و همچنین موفق به کسب 4 رتبه برگزیده از بیست و یکمین جشنواره تئاتر "لاله‌های سرخ" اندیمشک شده است. خاطره مسلمی ، سعید حران اُف و سهیلا میرزا خانی در این نمایش ایفای نقش می‏کنند.


نمایش "واپسین رقص برگ با باد" از 6 تا 8 خرداد ماه با همکاری انجمن تئاتر بسیج هنرمندان و حوزه هنری در تماشاخانه مهر به آدرس خیابان حافظ ، نبش خیابان سمیه هر شب ساعت 18:45 روی صحنه تئاتر خواهد رفت. قابل ذکر می‏باشد که بعد از آخرین اجرای این نمایش یعنی در 8 خرداد جلسه نقد و بررسی این نمایش در حوزه هنری نیز برگزار خواهد شد.

جهت تهیه بلیط و اطلاع بیشتر ازاجرای این نمایش با شماره تلفن 84172068 و 09364931722 تماس حاصل نمایید.

مشــاهده کامل خبر
مولف کتاب «بزرگترین بازیگران شکسپیر»: تلویزیون و سینما به فن بیان بازیگران لطمه زده است

مولف کتاب «بزرگترین بازیگران شکسپیر»: تلویزیون و سینما به فن بیان بازیگران لطمه زده است

به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از خبرگزاری مهر؛  استنلی ولز مدرس، پژوهشگر و سخنران درباره ویلیام شکسپیر است که مقالات و کتاب‌های متعددی از او به چاپ رسیده است. او پرفسور بازنشسته دانشگاه استراتفورد است. ولز مدیریت سایت شکسپیر، رئیس و دبیر افتخاری و امین تشکیلات مربوط به ویلیام شکسپیر است. او همچنین یکی از مشتاقان تماشای تئاتر است که در ۲۱ سالگی خود بازی الک گینس (بازیگر مطرح انگلیسی و برنده اسکار) در نقش هملت را دیده است. به تازگی کتاب جدید ولز با عنوان «بزرگترین بازیگران شکسپیر: از بورباگ تا براناف» منتشر شده است.

به بهانه انتشار این کتاب، گفتگویی کوتاه با ولز انجام شده که در ذیل آمده است:
* درباره «بازیگران بزرگ شکسپیر» برایمان صحبت کنید.

استنلی ولز

این کتاب دارای ۴۰ قسمت است که هر کدام از قسمت‌ها شامل ۲ تا ۳ هزار کلمه در خصوص بازیگری است. به طور حتم، انتخاب بازیگران کار بسیار سختی است اما من در این تألیفات سعی کردم که تکنیک بازیگران اسکاتلندی و همچنین شرحی از برترین اجراهای آن‌ها از آثار شکسپیر را ارائه دهم.
جهت مطالعه بیشتر بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید...

مشــاهده کامل خبر
 «بررسی وضعیت موجود تئاتر» میزگرد

«بررسی وضعیت موجود تئاتر» میزگرد

لک: در تئاتر فقط کلنگ زدیم ولی چیزی نساختیم
به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از خبرگزاری تسنیم؛وضعیت امروز تئاتر کشور و روندی که در سال‌های متمادی بر آن گذشته است، بستری شد تا در این رابطه با سه تن از فعالان این حوزه که مدیریت‌های مختلف و جریان‌های متفاوتی را تجربه کرده‌اند به گفت‌وگو بنشینیم. مسائلی که هر چقدر زمان می‌گذرد، بیش از پیش آسیب‌هایش را به بدنه تئاتر کشور نشان می‌دهد. سیاوش طهمورث، کاظم هژیرآزاد،‌ هنرمندان پیشکسوت تئاتر و وحید لک، از هنرمندان و مدیران فعال تئاتر در اولین میزگرد تئاتر با موضوع «بررسی وضعیت موجود تئاتر» شرکت کردند. در این نشست موضوعات مختلفی مطرح شد که سیاست‌گذاری‌های کلان در عرصه فرهنگی، مشکلات مدیریتی تئاتر، بررسی تبدیل شدن مرکز هنرهای نمایشی به سازمان تئاتر و... از جمله این مباحث بودند. بخش اول این گفت‌وگو پیش از این با تیتر «طهمورث: به‌اسم مدرنیته، «مزخرف» روی صحنه می‌برند» منتشر شد.
جهت مطالعه کامل این گفتمان و بررسی بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید...
مشــاهده کامل خبر
اتابک نادری: بحث امروز تئاتر استان‌ها ابتدا مکان اجرا است، نه پول

اتابک نادری: بحث امروز تئاتر استان‌ها ابتدا مکان اجرا است، نه پول

اتابک نادری: بحث امروز تئاتر استان‌ها ابتدا مکان اجرا است، نه پول

اتابک نادری، مدیر دفتر تئاتر استان‌های مرکز هنرهای نمایشی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: 31 اردیبهشت ماه امسال در پردیس تئاتر خاوران و با تجلیل از حامیان تئاتر برگزار می‌شود، جزئیات این برنامه در هفته آتی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشن اردیبهشت تئاتر استان‌های کشور مبتکرانه برگزار شده است،‌ اظهار داشت: بازتاب‌های خوبی را از اردیبهشت تئاتر استان‌ها دریافت کردیم که خوشبختانه آغازی با شور و حال خاصی برای تئاتر در سال 94 است. همچنین امسال وزیر ارشاد نیز اهتمام ویژه در راستانی رفع مشکلات تئاتر دارد.

جهت مطالعه بیشتر بر روی گزینه ادامه مطلب کلیک فرمایید.

مشــاهده کامل خبر
انتشار فراخوان کارگاه تخصصی طراحی صحنه تئاتر در شهرکرد ، به زودی

انتشار فراخوان کارگاه تخصصی طراحی صحنه تئاتر در شهرکرد ، به زودی

انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری: به زودی فرخوان کارگاه تخصصی طراحی صحنه تئاتر منتشر خواهد شد.

محدرضا سلیمانی ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری : کارگاه تخصصی طراحی صحنه تئاتر با حضور جناب آقای  اصغر اشراقی فارغ التحصیل طراحی صحنه در استان برگزار می شود.

این کارگاه تخصصی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در محل تالار امیرکبیر شهرکرد برگزار خواهد شد، اطلاعات تکمیلی جهت ثبت نام هنرمندان عزیز در فرخوان قید خواهد شد.

وی افزود: پس از طی کارگاه مقدماتی مدرک پایان دوره ارائه خواهد شد و هنرمندانی که موفق به اخذ این مدرک شوند به کارگاه تکمیلی معرفی  خواهند شد، در کارگاه تخصصی بازدید از شهرک سینمایی و تئاتر های بر روی صحنه تهران در دستور کار است. 

سایت تئاتر شهرکرد 23 اردیبهشت ماه 94

مشــاهده کامل خبر
دانلود نمایشنامه خوانی صوتی

دانلود نمایشنامه خوانی صوتی "یوسفی که لب نزدم" به کارگردانی فرهاد ارشاد

مشــاهده کامل خبر
حضور تفریحی هنرمندان پیشکسوت تئاتر ایران در شهرستان کوهرنگ

حضور تفریحی هنرمندان پیشکسوت تئاتر ایران در شهرستان کوهرنگ

تئاترشهرکرد- تعدادی از هنرمندان پیشکسوت تئاتر کشور به شهرستان کوهرنگ چهارمحال و بختیاری از روز دوشنبه آغاز شد.

 
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:هنرمندان پیشکسوت تا بیست و سوم اردیبهشت ماه از جاذبه های گردشگری این شهرستان دیدن می کنند.
سید عباس عظیمی، افزود:این سفر تفریحی فرهنگی با حضور جمعی از پیشکسوتان صاحب نام هنر ایران برگزار می شود و هنرمندان معرف جاذبه های گردشگری این شهرستان خواهند بود.

مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،احداث اردوگاه فرهنگی اقامتی هنرمندان پیشکسوت در کوهرنگ خبر داد و گفت:اردوگاه فرهنگی هنرمندان پیشکسوت کشور در کوهرنگ احداث می شود.
عظیمی افزود:احداث این اردوگاه فرهنگی اقامتی،با واگذاری زمین از سوی فرمانداری شهرستان کوهرنگ و فراهم شدن زیرساخت اجرایی می شود.
وی گفت:این اردوگاه،محلی برای نشست ها و سفرهای فرهنگی تفریحی پیشکسوتان هنر ایران خواهد بود و برای ساخت آن، از ظرفیت خیرین هنری و افراد حقیقی همراه با اعتبارات دولتی استفاده خواهد شد.

مشــاهده کامل خبر
بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری به عنوان سازمان برتر در سراسر کشور انتخاب شد.

بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری به عنوان سازمان برتر در سراسر کشور انتخاب شد.

بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری به عنوان سازمان برتر در سراسر کشور انتخاب شد.

به گزارش سایت تئاتر شهرکرد به نقل از ریاست سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری عنوان برتر در حوزه فعالین انجمن های مختلف هنری به این سازمان اختصاص یافت.

محمدرضا سلیمانی افزود: انجمن هنرهای نمایشی این سازمان به عنوان یکی از انجمن های فعال معرفی و از تلاش یکساله هنرمندان تئاتر بسیج قدردانی کرد.

انجمن هنرهای نمایشی سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری با برگزاری جشنواره تئاتر بسیج و اعزام چهارگروه نمایشی به جشنواره تئاتر منطقه ای بسیج (بوشهر،مهرماه93)، اعزام یک گروه به جشنواره سراسری بسیج در بخش کودک و نوجوان، با کسب عناوین برتر (کرمانشاه، آذرماه 93)، اعزام یک گروه به شهر آبادان و اجرا در سرزمین های حماسه و ایثار (خرمشهر، اسفند ماه93)، اجرای چهار نمایش در یادواره های سرداران شهید حسینعلی ترکی، محمدحسین اعلم الهدی و یادواره شهدای شهر چالش تر(اردیبهشت ماه 94)، برگزاری کارگاه تخصصی طراحی صحنه و بازیگری تئاتر (به زودی)  و نشست های تخصصی شورای تئاتر بسیج، حضور فعالانه هنرمندان بسیجی تئاتر در جشنواره های استانی، منطقه ای، سوره ماه، مهرآئیین و... به عنوان انجمن فعال در این سازمان معرفی شد.

مشــاهده کامل خبر
از چهارمحال و بختیاری، ۱۵ نمایش‌نامه به جشنواره‌ تئاتر ماه ارسال شد

از چهارمحال و بختیاری، ۱۵ نمایش‌نامه به جشنواره‌ تئاتر ماه ارسال شد

به گزارش سایت نسخه هنر به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان چهارمحال و بختیاری

مسئول واحد نمایش حوزه هنری چهارمحال و بختیاری گفت: حوزه هنری انقلاب اسلامی بيست و چهارمين جشنواره سراسری تئاتر سوره ماه را با تأكيد برسه اصل مهم دانش٬ اخلاق و ایمان و با شعار«معنویت٬ اندیشه و هنر» در دو مرحله منطقه‌ای و سراسری برگزار می‌كند‎.‎

محمدرضا سمیع افزود: این جشنواره كه با هدف كشف و پرورش استعدادهای جوانان برگزار می‌شودبه آثاری كه در خصوص موضوعات ارزش‌های دینی٬ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس٬ خانواده الگوی ایرانی٬ ادبيات كهن اسلامی و ایرانی٬ چشم‌انداز ایران ۱۴۰۴ توليد شده باشد٬ توجه ویژه‌ تری دارد.

به گفته وی آثاری كه بر اساس خاطرات٬ رمان و داستان‌های منتشر شده توسط انتشارات سوره مهر با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اقتباس نمایشی شده باشند نیز در اولویت خواهند بود.

این نمایش‌نامه نویس استان اظهار داشت: آثار پذیرفته شده از استان در جشنواره تئاتر منطقه ای سوره ماه که در خوزستان برگزار می‌شود حضور یافته و برای حضور در جشنواره سراسری با استان‌های ایلام، کهکیلویه و بویر احمد، خوزستان، لرستان، بوشهر، فارس، اصفهان، مرکزی و قم رقابت خواهند کرد.‏

به گفته وی رضا ولی‌پوردهکردی، مرضیه اسماعیلی، مسلم سلیمانیان چالش تری، کاظم حیدری چالش تری، سعید جوانبخت قهفرخی، ابراهیم بنائیان بروجنی، ولی الله شاهرخی فر، پریا امینی، مهناز نجفی چالش تری، سولماز همت‌زاده، مصطفی محمدی دوست و حسین وکیلی هنرمندانی هستند که آثار خود را به این جشنواره ارسال کرده‌اند.

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه