close
تبلیغات در اینترنت
گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد - 9
آخرین آثار تولید شده گروه
Hamsafaran Mahtab
  • نمایش اژدهاک-کارگردان: مرضیه اسماعیلی
  • کاست محزون-کارگردان: مسلم سلیمانیان
  • نمایش های میدانی کنگره شهدای به مدت 4سال
  • وصدا این همیشه ترسان-کارگردان:حسین اصغریان
  • کمدی مخمصه-کارگردان:مسلم سلیمانیان
  • سها یک ستاره سرخ-کارگردان: مسلم سلیمانیان
اطلاعیـــه سایـــت :
  • آخرین اطلاعات و اخبار منتشر شده در زمینه هنرهای نمایشی را می توانید در این درگاه مطالعه کنید
  • منتظر امکانات و ایده های جدید باشید
توصیه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال تئاتر

توصیه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سال تئاتر

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سال 94 را سال تئاتر اعلام کرد. علی جنتی از مدیران و مسوولان مربوطه خواست تا به طور جدی به مشکلات تئاتر بپردازند و برای برطرف شدن آن‌ها، اقدامات لازم را صورت دهند. براساس تأکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امسال بایستی با ایجاد تحول در تمام ابعاد سخت‌افزاری و نرم افزاری، تئاتر کشور به رشد، بالندگی و گسترشی درخور و شایسته دست یابد.

علی جنتی همچنین با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از توانمندی اهالی هنرهای نمایشی کشور، این همکاری را زمینه ساز حل بسیاری از مشکلات دانست.

در بخش دیگری از این دیدار، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری جلسه‌‌ای در ابتدای این هفته در مجلس شورای اسلامی، از قول‌هایی گفت که نمایندگان مجلس برای حل مسائل بودجه تئاتر داده‌اند.


مشــاهده کامل خبر
فرهنگی که نکوست، از تئاترش پیداست

فرهنگی که نکوست، از تئاترش پیداست

تاکید مرادخانی بر بهره‌گیری از تمام امکانات معاونت هنری برای اعتلای تئاتر کشور

چراغ نامیده شدن سال 94 به نام تئاتر را علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اواخر اسفند ماه گذشته کلید زد و روشن کرد. او در آخرین نشست شورای مدیران معاونت هنری، اعلام کرد که سال 94، سال توجه به تئاتر خواهد بود.

در همان جلسه، علی مرادخانی، بر توجه جدی به حل مشکلات سخت افزاری، رفع تنگناهای مالی،‌ ارتقاء کیفی و محتوایی آثار تولیدی و استفاده از توان هنرمندان تئاتر در پیشبرد امور تاکید کرد و خواستار بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و امکانات معاونت هنری در این راستا شد.

او در نخستین روزهای پس از تعطیلات نوروزی هم بار دیگر از تمرکز و توجه معاونت هنری بر تئاتر در سال جدید سخن گفت. معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، شامگاه یکشنبه 16 فروردین با حضور در پشت صحنه نمایش «سقراط» در تالار وحدت، تاکید کرد طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تلاش می‌شود تا شرایط مساعدی برای فعالیت هنرمندان تئاتر در سال 94 ایجاد شود.او در این ارتباط بر نقش حمایتی معاونت امور هنری و اداره‌کل هنرهای نمایشی تاکید کرد.

علی مرادخانی همچنین، صبح دوشنبه 17 فروردین‌ماه، در دیدار نوروزی معاونان و مدیران‌کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دکتر علی جنتی، طرح‌ها و برنامه‌های معاونت هنری برای رشد و گسترش هنرهای نمایشی کشور را عنوان و بر رفع مسائل و مشکلات هنرمندان و بهبود شرایط سخت‌افزاری تئاتر تاکید کرد. او در پیشبرد این برنامه‌ها و رسیدن به اهداف مورد نظر، همراهی و همکاری هنرمندان تئاتر را ضروری خواند.

مشــاهده کامل خبر
نمایشنامه خوانی متون برتر جهان در آموزشگاه تئاتر آرام شهرکرد در سال 94

نمایشنامه خوانی متون برتر جهان در آموزشگاه تئاتر آرام شهرکرد در سال 94

10

وقتی ما مردگان سربرداریم

هنریک ایبسن

اکبر مرتضوی

سه­ شنبه       18/01/1394

شنبه       22/01/1394

11

آفریقای من، بچه­های من

آتول فوگارد

رسول حیدری

سه­ شنبه       25/01/1394

شنبه       29/01/1394

12

اشباح

هنریک ایبسن

ریحانه صانعی

سه­ شنبه       01/02/1394

شنبه       05/02/1394

13

گمشده در یانکرز

نیل سایمون

ژاکلین اعتصامی

سه­ شنبه       08/02/1394

شنبه       13/02/1394

14

روح آقای پنی

روزماری موسیل

آرزو عبداللهی

سه­ شنبه       15/02/1394

شنبه       19/02/1394

15

عشق لرزه

اریک امانوئل اشمیت

طاهره سلیمانی

سه­ شنبه       22/02/1394

شنبه       26/02/1394

16

شب به خیر مادر

نورمن مارشا

ثریا امینیان

سه­ شنبه       29/02/1394

شنبه       02/03/1394

17

آیُولف کوچولو

هنریک ایبسن

نادیا شاهرخ

سه­ شنبه       05/03/1394

شنبه       09/03/1394

18

آگهی

ناتالیا گنیزبورگ

رضا ولی­پور دهکردی

سه­ شنبه       12/03/1394

شنبه       16/03/1394

19

اتاق وِرِنیکا

ایرا الوین

کاظم امینی

سه­ شنبه       19/03/1394

شنبه       23/03/1394

 

مشــاهده کامل خبر
انتشار فراخوان دهمین دوره جشنواره سراسری تئا‌تر رضوی

انتشار فراخوان دهمین دوره جشنواره سراسری تئا‌تر رضوی

به گزارش دریافتی سایت ایران تئا‌تر از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، در بخشی از این فراخوان آمده است: «برگزاری ۹ دوره جشنواره سراسری تئا‌تر رضوی و حضور فعال و مشتاقانه هنرمندان و دوستداران فرهنگ منور رضوی در خلق آثار و تولیدات ارزشمند ملهم از فرهنگ ناب و روشنگرانه رضوی، دبیر خانه جشنواره را بر آن داشت که با تلاش مضاعف و اهتمام بیشتر سعی در برگزاری هرچه با شکوه‌تر جشنواره سراسری تئا‌تر رضوی کنند.» 
 
دهمین دوره این جشنواره در دو بخش تئا‌تر صحنه‌ایی و مسابقه آزاد و ویژه، شامل باز تولید نمایش‌های «سه روز ابدی»، «آنم آرزوست»، «پدرانه»، «پشت بوم» و «هفت دریا شبنمی» و کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد شد. 
 
متقاضیان می‌توانند پس از تکمیل فرم شرکت در دهمین دوره جشنواره سراسری تئا‌تر رضوی آثار خود را تا ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ به نشانی خراسان شمالی، بجنورد، خیابان تربیت، مجتمع فرهنگی و هنری گلشن ارسال کنند. 
مشــاهده کامل خبر

پیام روز جهانی تئاتر، 27 مارس ، هفتم فروردین ماه

 
بیانیه روز جهانی تئاتر، امسال به قلم کریستوف ورلیکوفسکی، هنرمند لهستانی منتشر شد

از سال 1961 میلادی و به پیشنهاد انستیتو بین‌المللی تئاتر (وابسته به سازمان یونسکو)، هر ساله روزجهانی تئاتر در تاریخ ۲۷ مارس (هفتم فروردین) جشن گرفته می‌شود.

یکی از آیین‌های همیشگی روز جهانی تئاتر، انتشار پیامی است که هر سال به قلم یکی از صاحب‌نظران و هنرمندان شناخته شده نوشته می‌شود. این روز در بیش از 100 کشور جهان از جمله ایران جشن گرفته می‌شود و پیام آن سال، توسط فعالان سرشناس تئاتر در هر کشور خوانده می‌شود.

پیام روز جهانی تئاتر در سال 2015 را کریستوف ورلیکوفسکی، هنرمند لهستانی نوشته است که ترجمه آن را به قلم مژگان بدیعی و با تشکر از گروه تئاتر تی‌تووک در ادامه مطلب مشاهده فرمایید.
مشــاهده کامل خبر
نتایج بازبینی بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی اعلام شد

نتایج بازبینی بخش مناطق هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی اعلام شد

مشــاهده کامل خبر
پروژه مجموعه تئا‌تر شهر بجنورد (پلاتو رضوی) کلنگ زنی شد

پروژه مجموعه تئا‌تر شهر بجنورد (پلاتو رضوی) کلنگ زنی شد

پروژه مجموعه تئا‌تر شهر بجنورد (پلاتو رضوی) باحضور معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، فرماندار، رئیس شورای شهر بجنورد و شماری از مسئولین و هنرمندان کلنگ زنی شد. 

به گزارش سایت ایران تئا‌تر، پورعیسی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان شمالی در این آئین با ابراز خرسندی از کلنگ زنی پروژه مجموعه تئا‌تر شهر بجنورد گفت: «امیدواریم این استان به گونه‌ای مدیریت شود که همه عناصر سازنده جامعه رونق پیدا کند و به هنر به عنوان باورهای فرهنگی ایمان داشته باشیم.» 
 
وی همچنین تاکید کرد: «باید عناصر فرهنگی را به گونه‌ای تدبیر کنیم که هر کسی هر لحظه به فتوای خودش عمل نکند.» 
 
فرماندار بجنورد نیز در این آئین گفت: «اعتبارات این پروژه به طور کامل تخصیص یافته است و انشالله تا سال آینده تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.» 
 
دکتر محمود ثمینی اظهار داشت: «کلنگ زنی را زمانی انجام می‌دهیم که اعتبارات اختصاص یافته باشد و در حال حاضر نیز اعتبارات مورد نیاز پروژه مجموعه تئا‌تر شهر بجنورد (پلاتو رضوی) تخصیص یافته است.» 
مشــاهده کامل خبر
کمدی‌هایی که فریاد زدند

کمدی‌هایی که فریاد زدند

ویژگی اصلی نمایشنامه‌های داریو فو، مضمون سیاسی و اجتماعی آن‌هاست، هر چند او همیشه بر این مهم که آثارش نگاهی جدلی به سیاست‌ دارند، نه این‌که به خودی خود، سیاسی باشند، تأکید داشت.

فروغ سجادی: اجرای یک متن داریو فو با دو رویکرد توسط دو کارگردان ایرانی در این روز‌ها، ضرورت بررسی سبک و شیوه این نمایشنامه نویس قرن معاصر ایتالیا را ایجاب می‌کند. زیرا داریو فو نویسنده‌ای است صاحب سبک هم از لحاظ نو آوری‌های زبانی و فرمی در کمدی نویسی و هم از لحاظ محتوا و نگرش انتقادی‌اش به مسایل و مشکلات زمانه خود. 
 
نمایشنامه «همه دزد‌ها، دزد نیستند» نمایشنامه‌ای است از مجموعه کمدی‌های کوتاه او که توسط «فرانکا رامه» همسرش (بازیگر تئا‌تر) جمع آوری شد و دو ترجمه به فارسی از آن وجود دارد که یکی از آن‌ها «کمدی‌های داریو فو» (شامل سه نمایشنامه کمدی کوتاه) از جمشید کاویانی و دیگری ترجمه شبنم موتایی است. 
 
سامان ارسطو و امین میری دو کارگردان ایرانی این روز‌ها به طور همزمان این نمایشنامه را در دو سالن تالار مشایخی تئاتر مان و پردیس کورش اجرا کرده‌اند. این دو کارگردان با دو رویکرد کاملاً متفاوت این نمایشنامه را کارگردانی می‌کنند. این مقاله ابتدا نگاهی به ویژگی‌های شاخص سبک داریو فو دارد و در پایان به بررسی تطبیقی و قیاسی کوتاه بر این دو اجرای متفاوت می‌پردازد. 
مشــاهده کامل خبر

نمایش زنجیر آخرین اثر گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد در سال 93

اکیپ نمایش زنجیر به نویسندگی و کارگردانی مسلم سلیمانیان چالش تری آخرین اثر گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد، جهت اجرا و حضور در همایش بزرگ راهیان نور 20 اسفند ماه 93 راهی شهر آبادان خواهد شد.

 در این نمایش جلال نجفی چالش تری، فرزاد فخریان و سعید امیرخانی به ایفای نقش خواهند پرداخت، حسین اصغریان سرپرست گروه،  سعید امیر خانی موسیقی و افکت، مرضیه اسماعیلی دستیار کارگردان،امید بسیم طراح صحنه و فاطمه صانعی مدیر و منشی صحنه می باشد.

همایش بزرگ راهیان نور با حضور ده هزار نفر از سراسر کشور به عنوان میهمان و سی استان به میزبانی استان خوزستان از 20 لغایت 23 اسفندماه 93 در شهر آبادان برگزار خواهد شد. 

مشــاهده کامل خبر
شناخت مخاطب عام در تئاتر شهرکرد به زبان کاملاً ساده

شناخت مخاطب عام در تئاتر شهرکرد به زبان کاملاً ساده

جلال نجفی چالش تری کارگردان و بازیگر تئاتر کمدی مخمصه در گفتگو با سایت تئاتر شهرکرد گفت: این روزها پس از اجرای نسبتاً موفق تئاتر کمدی مخمصه اثری دیگر از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد، جستجوگرانه به دنبال بازخورد موثر و یا آسیب های موجود در تئاتر رفتیم.

اولین مرحله تحقیق، مطالعه دقیق فرم های نظرسنجی که توسط تماشاچیان محترم این نمایش تکمیل شده بود رفتیم، همانطور که اعلام گردید رضایتمندی 97درصدی مردم را به همراه داشت، طی چند جلسه و گفتگو با مخاطبین از هر قشر و صنفی و کارگروه های درون گروهی نهایتاً بر این باور شدیم که راه را دقیق و گام را درست برداشته ایم.

مشــاهده کامل خبر
هنر بخصوص تئاتر در سیاره ای به نام ایران

هنر بخصوص تئاتر در سیاره ای به نام ایران

نقد هنر تئاتر در مواجهه با کم لطفی های کلیشه ای در شهرستان ها 

مسلم سلیمانیان چالش تری نویسنده و کارگردان تئاتر طنز کمدی مخمصه در گفتگو با سایت تئاتر شهرکرد گفت: امیدوارم مدیران و مسئولان ادارات و نهادها و ارگان هایی که طبق قانون می بایست از تئاتر حمایت کنند، کمی دلسوزانه‌تر با تئاتر برخورد کنند. چون به دلیل شانه خالی کردن بخش دولتی، بیشتر بار اجرای یک تئاتر روی دوش گروه‌ها می‌افتد بدون اینکه امنیتی برای گروه‌ها به وجود بیاید.
متاسفانه این مسئله باعث افزایش دلسردی ها می‌شود که اصلا مورد قبول هنر ناب و برتر ایران ما نیست. معتقدم که افزایش نارضایتی هنرمندان بخصوص تئاتر در نهایت به ضرر نه تنها هنر بلکه وجه فرهنگی کشورمان را در دنیا آسیب پذیر و خراب خواهد کرد...

 

مشــاهده کامل خبر

نقد و گزارش عملکرد اعضا و اکیپ اجرایی تئاتر طنز کمدی مخمصه

جلال نجفی و مسلم سلیمانیان چالش تری به عنوان کارگردانان نمایش طنز کمدی مخمصه در پاسخ به روابط عمومی گروه و سایت تئاتر شهرکرد مبنی بر گزارش عملکرد اکیپ اجرایی اعلام کردند:

در مجموع یازده شب اجرای تئاتر کمدی مخمصه در تالار امیرکبیر شهرکرد، حضور 1655 نفر از همشهریان عزیز و هنرمندان گرامی و دوستان و آشنایان باعث افتخار و سرفرازی ما شد، اما این در حالی است که پیش بینی های ما برای حضور عوام بیش از این بود و در حدود 40 درصد از برنامه ریزی ما محقق شد.

درآمد حاصله نیز همین شرایط را داشت و در مجموع فروش گیشه نسبت به سایت ایران کنسرت تا 90درصد افزایش داشت و در روابط عمومی های ادارات 20 درصد، مبلغ نهایی درآمد بیست  و شش میلیون و چهل هزار ریال بود که این نسبت به سرمایه آورده جهت ساخت دکور و... 40درصد کمتر بود.

در کل این احتمال در شرایط زمانی موجود نیز می رفت، مصادف شدن و نزدیکی ایام نوروز و نهایتاً دهه فاطمیه و ناهماهنگی تبلیغات ادارات، بی اهمیت بودن تئاتر نزد یک سری مسئولان و سرمای ناگهانی هوا در پنج روز اول اجراها... مزید بر علت بود که اهداف آنچنان که باید محقق نشود.

اما در کل رضایت 97 درصدی مخاطب درج شده در فرم نظرسنجی و انعکاس اجرا در اذهان عموم مارا برآن داشت که مصمم تر از قبل و با انگیزه ای مضاعف به کار خود ادامه داده تا فرهنگ تئاتر برای مردم نه برای خواص در شهرمان جلوه گر شود.  

مشــاهده کامل خبر
پیام  تشکر و تقدیر سرپرست گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد در پایان اجراهای تئاتر کمدی مخمصه

پیام تشکر و تقدیر سرپرست گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد در پایان اجراهای تئاتر کمدی مخمصه

پیام تشکر و تقدیر سرپرست محترم گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد مبنی بر حضور پرشور همشهریان عزیز و... برای تماشای تئاتر طنز کمدی مخمصه به عنوان اثری فاخر و موثر در اذهان عمومی به نویسندگی مسلم سلیمانیان و کارگردانی جلال نجفی و مسلم سلیمانیان به مدت یازده شب در تالار امیر کبیر شهرکرد

حسین اصغریان سرپرست گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد: سپاس ویژه از همشهریان عزیزمان، دوستان و هنرمندان و مسئولینی که مارا با قدوم سپزشان در اجرای تئاتر کمدی مخمصه سرفراز کردند.

اساتید و پیشکسوتان عزیز در عرصه تئاتر، فیلم و موسیقی استان و...، از جمله دوستان و همراهانی همچون استاد بهروز زمانی، دکتر کمال الدین شفیعی، دکتر یاسین خدامرادی،رضا ولی پور، قاسم اسماعیلی، محمد رضا سمیع، هوشنگ عزیزی پور، سید محمد طاهریان، حسن جوانبخت و اعضا محترم گروه های تئاتر شب و خورشید و چکاوک شهرکرد، آستاره فارسان و هی جار بروجن، آموزشگاه تئاتر آرام شهرکرد، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان، شرکت بیمه نوین نمایندگی سلیمانیان، که جوایز هشت شب اجرای ما را تقبل کرد.
و سازمان بسیج هنرمندان استان چهارمحال و بختیاری که جوایز سه شب آخر به اضافه حضور ارزشمند ریاست محترم این سازمان و اهدا هدیه و لوح تقدیر به اعضا گروه. حوزه هنری استان و کارکنان محترم، مدیریت امور سینمایی استان، کارکنان سینما بهمن و انجمن سینمای جوان، فرماندار محترم شهرکرد، مدیریت محترم، معاونین و کارکنان فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرکرد، کارکنان محترم کمیته امداد و ثبت احوال استان، دانشگاه علوم پزشگی و پرسنل محترم معاونت درمان ، پرستاران عزیز، مدیریت محترم و کارکنان اداره صنعت و معدن، شهرداری شهرکرد و سازمان همیاری ...، معاونت اجتماعی نیروی انتظامی، امور فرهنگی زندان ها ، معاونت اجتماعی استانداری استان، فرهنگیان عزیز، اداره حمل و نقل آب و فاضلاب، اساتید دانشگاه و مرکز آموزش عالی فارسان، شرکت مخابرات استان، دانشجویان دانشگاه دولتی و آزاد شهرکرد، شرکت نگین کیان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و خانواده های محترم اعضا گروه

در پایان جای دارد از تلاش موثر و دوستانه جناب آقایان احسان فروزنده، عادل محمدیان و سعید امیرخانی به صورت ویژه سپاسگذاری کنم.

جلال نجفی با هدایتگری و بازی درخشانش، امید بسیم، فرزاد فخریان، مرضیه اسماعیلی و فاطمه صانعی با نقش آفرینی و زحماتشان تجربه ای دیگر و برگی زرین به دفتر فعالیت های گروه افزودند.

مهرورزی و تلاش مهسا و نازنین سلیمانیان در نور پردازی و مدیریت صحنه و محبت محمدصادق سجادی ،اعظم نجفی، علی توکلی، رضا علوی، مرتضی علیاری و میثاق چراغی و صادق چلگردی از ذهن مان پاک نخواهد شد.

ارادتمند شما

حسین اصغریان دهکردی

سرپرست گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد 

 

 

 

مشــاهده کامل خبر
نمایش کمدی مخمصه از یکم لغایت هشت اسفندماه در شهرکرد به روی صحنه خواهد رفت.

نمایش کمدی مخمصه از یکم لغایت هشت اسفندماه در شهرکرد به روی صحنه خواهد رفت.

****در ایران بیشتر از نیمی از افراد میزان شادکامی کمتر از حد متوسط دارند****
زمان قطعی اجرای عموم
تئاتر طنز: کمدی مخمصه به نویسندگی مسلم سلیمانیان چالش تری و کارگردانی : جلال نجفی و مسلم سلیمانیان چالش تری اعلام گردید.
از یکم لغایت 8 اسفند ماه 1393 در تالار امیرکبیر شهرکرد سالن اصلی ساعت 18 مقارن با ایام میلاد با سعادت حضرت زینب (س).
بازیگران: حسین اصغریان دهکردی، جلال نجفی چالش تری، امید بسیم دهکردی، مرضیه اسماعیلی، بهناز صانعی، فرزاد فخریان و سعید امیرخانی

طراحان صحنه: مسلم سلیمانیان و جلال نجفی، طراح لباس: مرضیه اسماعیلی
ساخت دکور: جلال نجفی، سعید امیرخانی، مهدی عسگری، فرزاد فخریان، حسین اصغریان و مسلم سلیمانیان
نور: مهسا سلیمانیان و عادل محمدیان، موسیقی: سعید امیرخانی و صادق چلگردی
منشی صحنه: اعظم نجفی و نازنین سلیمانیان، مدیر صحنه: مهسا سلیمانیان

آدرس محل اجرا: شهرکرد خیابان امیرکبیر، جنب کتابخانه عمومی و مسجد امام جواد (ع) تالار امیرکبیر
جهت اطلاعات بیشتر با شماره 03833334891 انجمن هنرهای نمایشی استان چهارمحال و بختیاری تماس حاصل نمایید. تهیه بلیت: سایت ایران کنسرت و محل اجرا http://www.iranconcert.com/

 

 

 

مشــاهده کامل خبر
اجرای دو نمایش طنز با عنوان های کمدی مخمصه و بیوه های غمگین سالار جنگ در اسفندماه 93 در شهرکرد

اجرای دو نمایش طنز با عنوان های کمدی مخمصه و بیوه های غمگین سالار جنگ در اسفندماه 93 در شهرکرد

نمایش های طنز "کمدی مخمصه" و "بیوه های غمگین سالار جنگ" در شهرکرد اجرا می شوند.
امید بسیم گفت: این دو نمایش دارای ته مایه های طنز می باشند. نمایش "کمدی مخمصه" کاری از گروه تئاتر همسفران مهتاب شهرکرد نوشته مسلم سلیمانیان چالش تری و کارگردانی جلال نجفی و مسلم سلیمانیان چالش تری، نمایشی اجتماعی است و مربوط به قبل از انقلاب است و اعتراض کارگران شرکتی که حقشان پایمال شده است را به تصویر می کشاند. در این نمایش هنرمندانی همچون جلال نجفی چالش تری، حسین اصغریان، امید بسیم، فرزاد فخریان، سعید امیرخانی، فاطمه صانعی و مرضیه اسماعیلی بازی می کنند. این نمایش قرار است ازیکم لغایت هشتم اسفند ماه 1393 ساعت 18 بعداز اذان مغرب و عشاء درسالن اصلی تالار امیرکبیر شهرکرد روی صحنه رود.
وی افزود: نمایش "بیوه های غمگین سالار جنگ" نوشته محمدامیر یاراحمدی و به کارگردانی آزاده سعیدی نیز نمایشی طنز است که با بیان دوران قاجار زندگی سه همسر سالارخان جنگ(تاج الملوک، طلعت خانم و شاپرک خانم) را پس از مرگ او به تصویر می کشاند. در این تئاتر هنرمندانی همچون بهزاد ترابیان، مصطفی رئیسی، آزاده سعیدی، فاطمه صانعی و مرضیه اسماعیلی ایفای نقش می کنند. زمان اجرای این اثر هم پس از اجرای عمومی نمایش "کمدی مخمصه" اعلام خواهد شد.
شایان ذکر است اعضای جدید شورای نظارت بر تئاتر و صدور پروانه نمایش در استان چهارمحال و بختیاری متشکل از آقایان سیدباقر حسینی، محمدرضا سمیع قهفرخی، حسین اصغریان دهکردی، رضا ولی پور دهکردی، مهرداد حیدری فارسانی، جلال نجفی چالش تری و امید بسیم(عضو و دبیر شورا) می باشند.
مشــاهده کامل خبر
اسامی شرکت کنندگان بخش صحنه (جشنواره مناطق) جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی اعلام شد.

اسامی شرکت کنندگان بخش صحنه (جشنواره مناطق) جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی اعلام شد.

ستاد برگزاری هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران اسامی شرکت کنندگان بخش مناطق را اعلام می دارد: طرح نمایش کمدی مخمصه به نویسندگی و کارگردانی مسلم سلیمانیان چالش تری کاری از گروه تئاتر همسفران مهتاب و دانشگاه و مرکز آموزش عالی علمی کاربردی فارسان پذیرفته شد. 

مشــاهده کامل خبر

هدایت به بالای صفحه